Sweeney Todd – Mrs. Lovett – (By the Sea) Ružové šaty – 2011

Dnes mi na Facebooku vybehlo, že som takto pred 9 rokmi akurát dokončila tieto ružové šaty a tak som sa rozhodla, že si ich pripomenieme. Boli to posledné zo 6 šiat, ktoré som ten rok z tohto filmu ušila. Na nejakú dobu som sa potom k šitiu ďalších nedostala. Bolo to hlavne z dôvodu materiálového, prípadne neboli k daným šatám dostupné dobré fotky.

K blbo dostupným fotkám šiat patria vlastne i tieto ružové šaty. Z trojminútovej snovej sekvencie „By the Sea“ je ich vidieť na 8 sekúnd a to ani nie úplne celé. Neexistujú k nim fotky ani nákresy. Takže to chcelo napozerať si týchto 8 sekúnd pomerne dosť veľa krát, vziať do úvahy predošlé šaty a zapojiť trocha fantázie. Pravdou je, že i u týchto šiat bol veľký problém materiál. Sú totiž ušité z priehľadnej páskovanej látky, ktorá tvorí vrchnú časť šiat. Spodná časť je z ružového saténu.

Na tento problém som dostala geniálny nápad… Celá vrchná pruhovaná časť, ktorú vidíte je vyrobená z organzových pruhovaných stúh, niektoré sú fixkou zafarbené do červena. Sukňu a podkladový korzet tvorí ružový satén a zvyšok sú stužky. 🙂 Modelkou je tradične MyScenka Chelsea.

Predhovor k ku garderóbe zo Sweeneyho Todda si môžete pripomenúť v prvom príspevku.

Inšpirácia
Moja kreácia

Môže sa Vám ešte páčiť...

4 komentáre

  1. Mary píše:

    To musela byť teda piplačka, ale rozhodne stála za to, pretože tie šaty sú nádherné. Inak si pamätám na túto Tvoju sériu šiat ešte zo starej Tvojej stránky ako som ich u Teba „študovala“ a čítala.:-)

  2. Nikky píše:

    Nádherné šaty, veľmi sa mi páčia tie rukávy a lemovanie okolo dekoltu. Páčia sa mi tak tie filmové ako tie tvoje.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.