Elfský kráľ Thranduil č. 3 v žiarivej zbroji – 2017

Mám rada výzvy, hlavne tie kreatívne. Kým som sa nerozhodla zrealizovať toto dielo, vôbec som netušila, čo všetko v kreatívnom svete existuje… 😀

Toto brnenie mal na sebe Thranduil v tretej časti Hobbita – Bitka piatich armád. Znova, ako všetky elfské záležitosti som ho robila pre kamarátku Pavlu. Tá mi veľmi dlho básnila o tomto brnení, lenže ja som vôbec netušila ako by sa dalo vyrobiť. Až nakoniec sme sa nejako dostali k materiálu, ktorý používajú ľudia na výrobu svojich cosplay kostýmov. Celkom sme z toho mali srandu, pretože v podstate je to stará dobrá karimatka. Akurát toto je oveľa tenšie, a bežne sa to dá kúpiť vo výtvarných potrebách, u nás som to našla pod názvom Machová guma, inak je to známe ako Moosgummi.

Thranduil č.3

Zároveň s brnením som robila už aj tretieho Thranduila. Pôvodne mal byť pre Pavlu, ale nakoniec sa dostal naspäť na Slovensko k jednej jej kamarátke Janke, ktorá robí krásne obrázky s elfami a iné veci.

Tento Thranduil je trochu odlišný od prvého a druhého, keďže každý kus, ktorý robím je unikát, a nedá sa napodobniť. Priznám sa, že tento posledný sa mi z tej trojice páči asi najviac… Thranduil č. 3 sa stal i modelom tohto brnenia, takže výsledné fotky som si mohla urobiť v plnej kráse v podaní samotného elfského kráľa. Aj keď má pôvodne Thranduil pod brnením oblečenie podobné tomu, ktoré som šila prvému, Pavla sa rozhodla, že chce pre tohto odev, ktorý som šila pred druhého Thranduila.

Brnenie

Pozrela som si veľmi veľa videí o tom ako sa s tým robí a povedala som si, že veď skúsiť to môžem a uvidíme čo z toho vznikne, nakoniec do dopadlo nad moje očakávania a ja som naozaj nadšená svojim dielom.

Avšak zohnať materiál a naučiť sa s ním robiť nebol najväčší problém. Najväčšia sranda prišla, keď to celé bolo treba vymodelovať. To znamenalo hodiny študovania a rozoberania a vymýšľania, ako sa to dá vlastne rozložiť a následne zložiť dokopy. A nakoniec ako to celé obliecť. Ale našťastie som osoba veľmi vynaliezavá a došla som k úspešnému koncu. 🙂 (Pavle som k tomu radšej priložila i návod :D) Myslím, že za všetko hovoria obrázky. 🙂

P.S.: Thranduil pózuje so samurajským mečom od môjho Japonca, ale Pavla už má pre neho ten správny meč.

Môže sa Vám ešte páčiť...

7 komentárov

 1. Mary píše:

  Ty si Heni priam kúzelníčka, takýto kostým vytvoriť a zrealizovať úplne do detailov. Wau, dokonalá práca. 🙂
  Ja s Moosgumm využívam už skoro 10 rokov. Pri bábikovskej tvorbe si ju neviem vynachváliť. I teraz som ju používala pri výrobe topánok pre moje bábiky.:-) Inak by ma nenapadlo, že brnenie si vyrobila práve z toho.:-D

 2. Katarina DURJAK píše:

  Nielen vymyslieť,ale aj realizovať-skutočný umelec!

 3. Katarina DURJAK píše:

  Úžasné!

 4. Nikky píše:

  Ty si fakt neskutočná, toto vymyslieť, Henka, fakt ako klobúk dole alebo aj dva, aj tri.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.