Twilight – Pink Label 2009/10


Twilight je u mňa taká zvláštna kategória. Filmy som síce videla, ale nejako veľmi ma tieto filmy nenadchly a ukončenie mi príde až absurdné. Knihy som prečítať ešte nestihla, takže nechcem úplne odsúdiť túto ságu. Na druhej strane, Mattel nás zahrňuje neskutočným množstvom bábik z tejto ságy a nakoniec, troška neplánovane, sa vyskytli aj u mňa. Je to práve tým, že tieto bábiky sú neskutočne podarené, preto ich má veľa i nefanušíkovských zberateľov.

Prvý Edward sa u mňa objavil zato, že bol mimoriadne lacný, podobne ako jeho ďalšie klony, ktoré som kúpila potom na prerábky. Druhou bábikou z tejto ságy, ktorá sa u mňa ubytovala je Victoria, od ktorej vlastne Victor dostal aj meno. A nakoniec nesmela chýbať ani Bella. Neskôr som ešte kúpila duo Emmeta a Jaspera. Ale na prerábky. Z Jaspera sa stal Willy Wonka a z Emmeta sa stal Celeborn.

Prikladám i fotku všetkých bábik. Edward s Bellou vyšli celkovo v troch verziách – základnej, vo svadobnom a potom znova Ed spolu s Bellou ako sa stala upírkou.

Všetky vydané Twilight
Edward Cullen – 2009 (10/2012, 11/2012, 10/2013)

Na Edwarda som natrafila náhodou a zberateľka, čo ho predávala, ho ponúkala iba za pár dolárov. Edward vyzerá dobre, model muse telo mi viac menej vyhovuje hoc je nepohyblivý a tak som sa rozhodla ho vziať. Došiel nahý, no asi týždeň predtým sa mi podarilo zohnať za rovnako minimálnu cenu väčšie množstvo oblečenia pre kenov, kde sa nachdzala aj jeho košeľa a kabát. Tento balíček sa však 3 týždne motal v štáte kde bol podaný a až potom sa vydal na cestu na Slovensko. Takže Ed predbehol v doručení svoje oblečenie.

Edward, keďže je upír, je biely a na slnku sa leskne, preto je trblietavý, ale iba na tvári a hrudi. Má svoju vlastnú tvár, no veľmi sa podobná na tvár Harley a mám dojem, že je to len jej modifikácia. Samozrejme Edwarda Cullena hrá Robert Pattinson, podľa ktorého došlo k tejto modifikácii, čo najviac vidno na jeho nose.
Čo sa týka mena, je to Edward a ostane Edwardom, hoci to meno dostal aj môj Basics Ken, ktorý sa mi na neho veľmi podobá.

Po kúpe prvého Edwarda som ešte ani netušila, že nebude jediný. Skoro dva mesiace po tomto, som na stránke Dollpage (kde som kupovala i prvého) našla dvoch nahých Edwardov za 5 dolárov u jednej z mojich osvedčených predajkýň. Jeden bol popísaný fixou, ktorú nešlo dať dole a práve vtedy som uvažovala o prerábke nejakého kena na ryšavo, preto som sa rozhodla že ich vezmem na prerábky. Tvár je to veľmi pekná, takže mi to vyhovovalo. Rok na to som získala ešte ďalšieho Edwarda, ktorého som dostala ako darček od tej istej predajkyne. Ten prišiel oblečený v Edwardových rifliach a kabáte, takže už mám komplet jeho oblečenie, kabát i dvakrát. Z týchto 4 kusov ostal originál iba jeden. Postupne sa z neho stal ryšavý Victor, Sweeney Todd a Barnabas Collins.

Promo v krabici

Victoria : Twilight – Eclipse 2010 (1/2013)

Victoria je asi najkrajšia zo všetkých bábik zo série Twilight. Upozornil ma na ňu Ľubo, ktorému sa tiež veľmi páči a zapáčila sa veľmi i mne.

Má tvár Tango a bábika s touto tvárou, bola mojou vôbec prvou zberateľskou bábikou. Mne sa táto tvár veľmi páči, tým že je iná a Victoria je úžasná. Okrem toho milujem na bábikách červené vlasy a okrem toho má Vicky aj úžasné oblečenie.

Zohnať ju za slušnú cenu však bol dosť problém. Až raz som objavila na Doll Page (čo je stránka, kde pred pár rokmi predávali bábiky zberatelia a odkiaľ mám mnohé úlovy) veľmi dobrú ponuku na Victoriu. Ponuka bola bábika, alebo oblečenie, každé za 12 dolárov. Nevedela som či to mám skúsiť. Medzitým som kúpila i iné veci. Potom mi došli prostriedky a ona tam stále bola…

Na Vianoce som si teda povedala, že pokiaľ dostanem nejaké to finančné prilepšenie, tak to s ňou teda skúsim. Tak sa aj stalo a bola tam stále, asi od Augusta. Popis bol, že je úplne nová, iba vybalená z krabice. Tak som sa ozvala, že ju chcem komplet. A tak na nový rok už bola na ceste.
Keď som si išla po ňu na poštu, prekvapila ma mega krabica, ktorú mi vydali…. Cestovala ozaj ako Bambuľka…

Nepáčilo sa mi ale že bola prelepená páskou slovenskej pošty, čo som nakoniec zistila, že mi ju museli na colnici rozrezať. Victorii sa našťastie nič nestalo, ale keby, tak si to pošta odskáče…

Prekvapilo ma, že k nej bol priložený aj certifikát a originál stojan, ešte pôvodne zabalený. V popiske totiž nebolo nič spomenuté. Victoria bola úplne nová, nedotknutá. A okamžite si ma získala.
Toľko jej príbeh, nasleduje hromada fotiek:

S Vicky mi prišiel aj certifikát a stojan.

Vicky má i veľmi pekné oblečenie

Vicky mala dosť zlepené vlasy, tak som jej ich opatrne umyla aby jej kučery ostali a prečesala. Takto mi zapózovala na zimnom pozadí. Samozrejme jej takéto neostali navždy, ony sa časom dostanu do pôvodnej podoby, ale nie sú zlepené.

Promo v krabici.

Bella Swann – 2009 (5/2016)

Bella je bábika, ktorú som veľmi dlho chcela, avšak bol problém ju nájsť za nie vysokú cenu. Pôvodne som rozmýšľala i o tej z tretieho filmu – upírke Belle, ktorú bolo možné dostať i v našich hračkárstvach. No ta sa mi zas až tak nepáčila. Takže nakoniec mi predsa len bola súdená táto, prvá verzia, ktorú som získala vďaka Kelly, od ktorej mám už mnoho bábik za skvelé ceny.

Zase to bola menšia sranda, ako sa mi to už u Kelly pár krát stalo… lebo ju zabudla poslať… potom ju nevedela nájsť, no nakoniec ju asi našla a tak dorazila a Edward už môže byť šťastný. 🙂 Dokonca mala ešte zošité vlasy a plast na nohách, čo drží topánky. Takže aj keď je to s Kelly vždy celkom zaujimavé, vždy to dopadne k mojej spokojnosti. 🙂

Promo v krabici

S Edwardom a Viktoriou

Môže sa Vám ešte páčiť...

1 odpoveď

  1. Katarína Ďurjak píše:

    Tá Vicky má nádherné vlasy a tvár mi pripomína starkú Božku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.