Vianoce 2018

Vianoce u Sherlocka bol moj sen úplne na začiatku, kedy som len začala rozmýšľať nad tvorbou jeho obývačky. Ešte začiatkom roka 2018 som si hovorila, že by bolo krásne keby tieto Vianoce už bol vo „svojom“ a Vianočnom pri krbe. Vtedy som netušila vôbec ako to celé zrealizujem, ale za rok sa mi podarilo zrealizovať nie len jednu polovicu obývačky ale i druhú. Tú vám čoskoro predstavím v samostatnom článku.

Pred Vianocami som ešte vyrobila gauč, aby mal kde John sedieť a stôl. O všetkom čo sa týka krbovej časti obývačky však popíšem v samostatnom článku až bude všetko hotové 🙂 Teraz sa venujme Vianociam.

Bytík som sa snažila dekorovať podľa Vianočnej časti Škandál v Belgrávii, kde má lebka na sebe Santovú čiapku – tú som použila ešte z kostýmu, ktorý som kedyi šila pre Jackov Vianočný odev. Okolo zrkadla som urobila svetelnú girlandu a vytlačila aj Vianočné karty. Obrázky som našla rôzne na internete, ale dvoje z nich sú i kresby, ktoré nakreslil sám „Sherlock“ Benedict Cumberbatch pre charitatívny predaj kariet. Pridala som aj zopár červených korálok, ktoré majú predstavovať vianočné gule.

Ďalšie veci ako darčeky a podobne som nestihla vyrobiť, keďže som to robila skutočne na poslednú chvíľu. Druhú časť s gaučom som vyzdobila vencom, všimla som si v tej vianočnej scénke, že ho tam majú a rozhodla som sa, že tam dám i Vianočný stromček. Stôl som ozdobila porcelánom i originálnymi šálkami. Takisto koláčikmi a chlebíkmi ktoré som už mala doma.

Tanierik s rôznymi sladkosťami som dostala pred Vianocami ako darček za výhru v súťaži v našej Facebookovskej skupine na tému Pohoda pri krbe. Svietnik mám ešte z mini nábytku čo som dostala kedysi ako dieťa.
Keďže som veľmi chcela aspoň na Vianoce ušiť šaty, keďže na Halloween som nestihla, večer pred Štedrým dňom som ešte aspoň na rýchlo Irene ušila tieto zelené šaty.

Neskôr som nafotila i Vianočnú party a rozdávanie darčekov, ale mám dojem, že sa to na pôvodnú stránku ani nedostalo. Takže to ešte potom pridám. Pre dnes pridávam článok tak ako som ho zverejnila minulý rok.

Irena nám pózuje v nových šatách pri pripravenom stole na oslavu

Sherlock s Johnom si užívajú Vianočnú pohodu pred krbom pred oslavou.

Sherlock ešte nacvičuje Vianočné piesne…

Sherlock sa medzitým prezliekol aj do saka.

Pohoda pred krbom v plnej zostave i so skupinkou „zloduchov…“

Takto vyzerá môj bytík, je na dvoch poschodiach, keďže by sa v jednom kuse nikde nezmestil. Už pracujem však i na možnosti jeho zloženia v 1 kus…

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.