Všade samé hlavy….

Aliexpress je zaujímavý priestor, kde človek nájde mnoho vecí za pár „kačiek“. Nikdy by ma však nenapadlo, že sa tam začnú objavovať hlavy originálnych bábik. Prípadne ich veľmi podarené kópie. Inak myslela som, že tento príspevok napíšem už vo štvrtok, ale nejako som nestíhala… 😀

Už minulý rok ma upozornila jedna zberateľka na čistú hlavu Sherlocka z Viktoriánskej epizódy. Avšak okamžite som ju neobjednávala… Ale už predtým som rozmýšľala, že by sa mi od neho hlava hodila…. Začiatkom decembra sa potom ďalšia pochválila originálnou hlavou Ellowyne Wilde a to ma teda zaujalo už veľmi. Poprosila som ju o link. U tej istej osoby som potom objavila aj čistú hlavy Evangeline Ghastly… Keďže viem, za koľko tieto originálne hlavy Wildiek idú na eBay som sa rozhodla ich hneď objednať. Vždy som totiž chcela viac než jednu Evangelinu… Áno parochňa urobí veľa… Ale maľba je tá istá… tu sa mi naskytla príležitosť, ako lacno prísť k tejto vytúženej modifikácii…

Evangeline a Ellowyne

Začiatom januára som sa potom rozhodla objednať i už spomínanú Sherlockovú hlavu…. Je síce nenamaľovaná, ale však to hádam nejako zvládnem…

Kým som čakala na tieto 3 hlavičky, ma jedného dňa – asi pred 3 týždňami napadlo len tak pozrieť čo tá osoba s tými Wilde hlavami ešte v ponuke. A objavila som poklad! V ponuke mala inzerát s rôznymi balíčkami originálnych väčšinou Tonneráckych Wilde hláv po 5 kusov. Prvý ma zaujal pätica hláv s chlapskou hlavou, ktorá sa mi podobala na Mortimera. Bola pri ňom i hlava Parnilly a tak som sa rozhodla túto päticu vziať… Avšak ostalo mi to stále ležať v hlave… a na druhý deň som sa rozhodla zobrať ešte jednu päticu hláv kde boli 2 Evangeliny…. Medzitým som prišla na to, že sa medzi hlavami nachádza ešte Ellowynina kamarátka Prudence…

Minulý týždeň mi nakoniec všetkých 13 hláv prišlo takmer v rovnaký deň. Sherlock mi dorazil v stredu a veľké hlavičky vo štvrtok… Niektoré hlavy sú trocha fľakaté ale verím, že to nejako pôjde odstrániť. Niektoré majú na sebe i rôzne značenia. Naozaj to vyzerá ako by to niekto vzal priamo z fabriky….

No a tak mám teraz doma 13 hláv bez tiel a okrem 4 i očí… Na Aliexpresse sa však dajú kúpiť i celkom dobre vyzerajúce telá takisto pomerne výhodne…. Ale úprava týchto hláv mi najeko nesúri….. 😀 Keď bude čas, chuť a prostriedky tak ich pomaličky privediem k životu…

Sherlock má skvelú podobu Benedicta. Porovnala som túto hlavu i s mojim originálnym Benom. Je to kópia tejto hlavy.

Keď prišli hlavičky zistila som vďaka popisu na hlave presne o aké bábiky ide. Tak si zosumarizujme čo mi to prišlo.

Evangeline Ghastly – zistila som, že tá, ktorú som kúpila osobitne je hlava prvej verzie z roku 2007 – Táto Evangelina mala myslím 17 palcov. Čo som rada, lebo po tej som túžila. A potom mám jednu čistú a jednu namaľovanú hlavu s popisom New Evangeline – ktorú má i moja Eva. Tie sú 18 palcovky.

Parnila Ghastly – vždy som chcela zmeniť mojej Parnille oči. Tak aspoň nebudem mordovať existujúcu a môžem sa realizovať na tejto hlave… 18 palcovka ako Eva.

Penn – Ako som zistila podľa popisu na hlave chlapská hlava nie je Morimerova ale ďalšieho mladíka z edície Wilde ktorá patri pod Ellowyne Wilde. Keď som o nej hľadala informácie priznám sa, že k nemu som sa nedopracovala. Je od Elly troška vyšší – má 17 palcov.

Ellowyne Wilde – jednu Ellu mám ale s nakreslenými očami. Veľmi som chcela aj so sklenenými a toto bola dobrá príležitosť získať aj túto verziu. Elly sú 16 palcové.

Prudence – takisto od Wilde je Ellowynina najlepšia kamarátka.. Takže sa jej teším. Takisto 16 palcová.

American Model – je krásna 22 palcová Tonnerka.

Effanbee Patsy – je malá 10 palcová bábika takisto od Tonnera.

Jupiter Ascending / Jupiter Jones – je 16 palcová Tonnerka podľa Mily Kunis z filmu o ktorom som doteraz nepočula Jupiter Ascending.

Mixis – Emerald – Tmavovlasá 12 palcová bábika od firmy Ynu group a Harley Quinn od Madam Alexander by mala byť asi 16 palcová.

Tak hlavy by boli. Uvidím ako a čo sa mi k nim podarí dostať… Pri Evangelinach a Ellowyne by spom prinajhoršom vedela použiť i telá mojich kompletných bábik… a vymieňať hlavy… Hoci veľmi sa mi tie hlavy prehadzovať nechce… aby sa tým telám niečo nestalo.

Tak časom keď sa mi niečo z tohto podarí skompletizovať, určite to uvidíte… 🙂

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.