Willy Wonka – Charlie a továreň na čokoládu – 2018

To poznáte, sú dni, kedy na Vás padne mnoho vecí a vy sa cítite duševne na houby a potom príde niečo, čo Vám tieto temné myšlienky nečakane rozjasní. Práve s Willym sa mi dnes spája dnešný deň, ktorý mi hneď zrána priniesol radostnú správu.

V piatok uverejnila oficiálna stránka Barbie pre Česko a Slovensko na Facebooku súťaž o zberateľskú bábiku inšpirovanú Davidom Bowiem. Súťaž znela v zmysle motta Barbie – „Môžeš byť kým chceš!“. A teda keďže aj David Bowie vytvoril svoje alter ego Ziggyho Stardusta (ktorým je ta Barbie inšpirovaná), kým by sme teda chceli byť my a ako by vyzeral náš kostým. Rozmýšľala som, s čím by som sa tam teda zapojila… A pri tomto mi troška pomohla i kamarátka Pavla a navrhla mi, čo takto Willy Wonka! A áno veď čokolády nie je nikdy dosť! Čo tak byť práve majiteľom továrne na čokoládu, akú má Willy! A tak som môjho Willyho vyfotila s tabuľkou čokolády a s týmto Mottom poslala tú fotku na stránku Barbie. A ako hviezda z neba prišla dneska správa že som jednou z troch výhercov!

Preto som sa rozhodla, že si dneska pripomenieme môjho drahého Willyho, ktorého som si vyrobila v januári 2018.

Willy Wonka

Po tom, ako som si vyrobila bábiky Sweeneyho a Barnabasa z filmov Johnnyho Deppa a Tima Burtona, som čím ďalej tým viac začala myslieť na to, že i taký Willy Wonka by nebol zlý. Po rokoch som sa k tomu nakoniec dostala. Cez ebay som kúpila kena – tentoraz je to Jasper a nie Edward z Twiligtu. Je lepší, lebo nemá ploský nos ako Edward.

Willy má krátke svetlohnedé vlasy s veľmi zvláštnou ofinou. Rozhodla som sa na jeho vlasy použiť už to čo mi ostalo z vlasenia Pani Lovett, keď som zistila, že Willy má vlastne vlasy pomerne svetlé. Ofinu som ešte nikdy nerobila, tak vyšla ako vyšla, ale aj tak nosí v kuse klobúk tak je to skoro jedno. Veľmi som rada, že sa mi ho podarilo navlasiť tak akurát – že nemá vlasy ani veľmi husté ani riedke. Je pravda, že mu dosť lietajú, ale zase zatužené to nevyzeralo dobre.

Pri maľbe som sa rozhodla zanechať pôvodné oči, pretože je to jednoduchšie než ich maľovať nanovo. Zmazala som tak z pôvodnej maľby to čo sa nehodilo. Namaľovala mu typické fialové oči, upravila oči, obočie a nanovo namaľovala ústa s menším úškrnom.

Oblečenie mal Willy v celom filme vlastne len jedno tak nebolo čo riešiť a ja som našla doma na všetko celkom vhodné látky. Na košeľu som mu vyrobila i brošňu s iniciálkou W. Keďže Willy nosí vkuse fialové rukavice, ktoré sú akoby jeho druhá koža, rozhodla som sa, že nebudem nijaké vyrábať, ale mu ruky namaľujem na fialovo. Klobúk je vyrobený z čierneho kartónu a natretý lepidlom a omaľovaný čiernym akrylom. Palička je špajdla s korálikom. 🙂

Promo fotky

Pôvodný stav – vlasy zatužené vs. umyté a oskalpovaný

Dovlasený, preliaty, a po vysušení som ho ostrihala.

Premaľba – pôvodná maľba, čiastočné odstránenie pôvodnej maľby a premaľba

Finálny zjav

Súťažná fotka

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.