Obľúbené stránky

Na tejto stránke nájdete moje obľúbené stránky, z ktorých čerpám inšpiráciu na šitie kostýmov, moje vlastné stránky a potom stránky mojich obľúbených bábikovských blogerov.

Ako úplne prvú musím samozrejme spomenúť moju pôvodnú stránku hxm.vyrobce.cz, ktorá samozrejme ostáva stále online, len už nebude aktualizovaná. Veľa vecí na nej už nefunguje, ale funkciu prehľadov nestráca.

hxm.vyrobce.cz – pôvodná stránka budovaná od roku 2003

Moja najobľúbenejšia stránka Costumer’s guide, ktorá mi veľmi pomáha pri šití filmových kostýmov. Momentálne funguje skôr skrz Facebook a dosť jej tiež ublížila dnešná platená politika Photobucketu…

Tá istá autorka – Maggie, je i veľmi veľká fanynka Star Wars a preto má na ne špeciálnu stránku Padawan’s Guide. Takisto momentálne funguje na Facebooku.

Ďalšou mojou obľúbenou stránkou zo sféry kostýmov Star Wars je i Star Wars Fit for a Queen, ktorá obsahuje asi všetky obrázky z knihy Dressing a Galaxy : The Costumes of Star Wars, ktorú tiež vlastním. Ale len jej záhladnú verziu, na tomto webe sú obrázky i z Luxusnej verzie, kde toho bolo viac.

Ďalej Vám predstavím moje vlastné stránky, všetky už sú neaktualizované roky. Začala som ich tvoriť ešte v časoch, kedy bol pomerne problém niečo nájsť o našich obľúbených interpretoch a preto som sa rozhodla také stránky vytvoriť. Kde by boli aktuálne novinky, odkazy na články obrázky. Avšak ako prišla éra Facebooku, už takéto stránky veľmi nie sú populárne. Väčšina interpretov má svoje vlastné oficiálne profily, kde o všetkom informujú. Články sa dajú nájsť online a obrázkov sa dá nájsť hromada na Facebooku, Instagrame a Pintereste…

Lucie je od roku 2001 moja obľúbená skupina. Vzhľadom na to, koľko informácii som o nej nadobudla, rozhodla som sa preto vytvoriť stránku. Tá bola svojho času myslím medzi fanúšikmi celkom obľúbená. Takže v svojej dobe splnila svoj účel. Stránku som začiatkom roka 2020 zrušila. Na tej istej doméne máme totiž i našu rodinnú stránku, ktorú som chcela prerobiť takisto do nového šatu a tak som sa rozhodla všetok obsah odtiaľ zmazať. Aj tak si myslím, že kto chcel, si odtiaľ už posťahoval všetky dokumenty a informácie….. Každopádne mám samozrejme zálohu.

Lenka Dusilová spolupracovala so skupinou Lucie v rokoch 1994-1997. Potom sa vydala na sólovú dráhu, kde si našla svoj vlastný štýl. Medzitým hosťovala i v kapele Čechomor. Svojho času, som dokonca mala i kontakt s niekym z jej okolia a o mojej stránke vedeli…

Johnny Depp je môj obľúbený herec. V čase, kedy som si fičala na tvorbe webstránok som pocítila nutnosť urobiť jednu i o ňom. Má vcelku zaujímavý koncept, pretože okrem Johnnyho je i o Jackovi, čo je i v názve stránky….

Od roku 2006 som fanynkou krasokorčuliara Jevgenija Pľuščenka. Vďaka nemu som spoznala i maďarského huslistu Edvina Martona. I jemu som sa rozhodla urobiť web, pretože v tej dobe bol obrovský problém o ňom niečo nájsť, tak prečo sa nepodeliť. Takisto to malo svojho času veľký úspech i u zahraničných fanúšikov.

Druhou mojou najdlhšie existujúcou stránkou je tuším tá o Pirátoch. Piráti sú moja veľká vášeň a svojho času som o nich dosť veľa čítala, tak prečo sa nepodeliť s druhými? Je to zároveň stránka, ktorú by som chcela obnoviť.

Mala som i stránku o mojom nebohom kocúrikovi Turbíkovi, no webzdarma mi ju zrušil, je pravda, že už nebola aktualizovaná… no to nie sú i tieto zvyšné… Ale možno sa mu nájde miesto na tomto novom webe, aby sme si na neho spomenuli.. A i na mojich dvoch nových chlpatých miláčikov Gunníka a Mitzky.

A nakoniec ešte moje obľúbené stránky zberateľov. Naľavo sú aktualizované blogy a napravo už neaktualizované, ale v svojej dobe som príspevky ich majiteliek mala rada a preto ich odkazy nechám. Molendrix je troška výnimočná, lebo aktívna je, ale až tak na stránku nepridáva. Skôr na facebook:

V neposlednom rade musím spomenúť i stránky, ktoré mi pomáhajú pri poznávaní práce s WordPressom. Áno možno som genius, ktorý sa dokáže toho veľa naučiť, ale zase až taká dobrá nie som :D. V prvom rade je to vynikajúci návod z blogu, ktorý špeciálne na pomoc laikom vytvoril jurosko. Na veľa vecí má odpovede i poskytovateľ hostingov websupport. Tieto rady pomôžu aj keď u nich nemáte hosting kúpený. A potom je to starý dobrý google, na ktorom hľadám rady pokiaľ sa nenachádzajú na spomínaných weboch. WordPress používa veľké množstvo ľudí, takže odpoveď sa niekde iste nájde. 🙂