Bábiky

Bábiky zbieram cielene od roku 2010. Do roku 1999 som ich dostávala od rodičov a potom nasledovala pauza, kedy mi pribudla len občas nejaká. No za posledných 9 rokov sa ich počet natoľko rozrástol, že už by sa nevmestili na jednu fotku ako kedysi.

Stav do roku 2009

Od roku 2010 sa do mojej zbierky začali dostávať i prvé zberateľské Barbie, ktoré momentálne uprednostňujem. Medzi moje obľúbené patria Barbie Basics, vďaka, ktorým som sa k bábikám vrátila. Okrem nich mám niekoľko zberateľských Barbie zo sveta, fantázie, filmu či umenia.

Barbie Basics

Z playline Barbie, mám rada najmä Barbie Fashionistas. Prvé rady pre ich pohyblivosť, a novšie pre ich rôznorodosť.

Barbie Fashionistas

Mimo Barbie, mám veľmi rada Disney rozprávky a filmy, takže značná časť mojej zbierky tvoria bábiky z Disney rozprávok a potom niekoľko filmových – Piráti Karibiku, Harry Potter, Star Wars a iné.

Disney bábiky z animovaných i hraných filmov

Takisto mám rada bizarnosti, do čoho zapadajú bábiky Monster High, či Wilde Imagination (bábika Evangeline Ghastly na titulke).

Monster High

Zhruba polovicu bábik by som nemala vďaka mojej tete, ktorá vykupuje bazáre pre mňa…. A tak sa u mňa nachádzajú i bábiky, ktoré by som si normálne nikdy nekúpila. Niektoré si však cením veľmi a zopár som ich i posunula ďalej.

Malá časť tetiných úlovkov…

No a vzhľadom na to, že nie vždycky Mattel, či iný výrobca bábik a figúrok vyrobí to čo by som veľmi chcela, niekedy si vyrábam bábiky sama – prerobením podľa vlastných predstav.

Mrs. Lovett, Sweeney Todd, Barnabas Collins a Willy Wonka prerobení mnou.

Podľa toho ako to so stránkou pôjde by som tu časom rada mala nejaké prehľady, tak ako na pôvodnej stránke, (kde samozrejme stále nájdete takmer celú moju zbierku) ale Worpress používa trocha iný systém, tak uvidíme ako to nakoniec celé bude vyzerať. Takže zatiaľ tu máme menší komentovaný prehľad mojej zbierky… 🙂