Oprava dvoch celuloidových bábik.

V strede minulého roka som sa venovala dvom zaujímavým bábikám značky Technoplast. Pani Mária chcela pre tieto bábiky kroje, no žene, ktorej ich dala vytvoriť, nedošlo, že zatĺkať klince do takto krehkých bábik z celuloidu nie je veľmi múdre… Došlo tak k tým samozrejme k rozbitiu. Potom tam boli ešte stopy na snahu o nejakú opravu neviem akým materiálom. Taktiež bola jedna z bábik divne zviazaná, takisto s vytvorenou dieron na spodnej časti tela… To všetko bolo treba opraviť a vyriešiť.

Stopy po oprave sa veľmi odstrániť nedali a musela som si dať pozor aby mi hlavičky nepraskli ešte viac. Na úvod opravy som hlavičky očistila a zalepila praskliny, Potom nasledovalo tmelenie dier a tvarovanie chýbajúcich častí. Po zaschnutí nasledovalo zabrúsenie. Nástrek, domaľba a lak. Popis síce znie jednoducho, ale celý proces bol pomerne náročný, ale dospela som k zdarnému koncu. Samozrejme aj po nafarbení hlavy na viac poškodenej bábiky bolo vidno stopy hlavne po predošlej snahe o opravu. Ale obe bábiky dostali pokrývky hlavy ktoré to zakryli.

Pani Mária dala bábikám medzitým ušiť aj nové kroje, ktoré boli tento krát pripevnené šetrne bez klincov a poslala mi aj fotky:

Môže sa Vám ešte páčiť...

1 odpoveď

  1. Nikky píše:

    Nakoniec sú to krásne bábiky v krojoch. Úprimne nerozumiem prečo bolo nutné použiť klince, ale ty si to vyriešila dokonalo.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.