Oprava bábiky Hamiro 7

Minulý rok v novembri ma oslovila pani Zuzana so žiadosťou o opravu chodičky Hamiro. Mala popri iných tradičných problémoch týchto Hamiriek aj iné o ktorých som vtedy z fotiek ešte netušila.

K oprave som sa dostala až na začiatku tohto roka. Okrem hlavného problému – ošúchanej farby a zacuchaných vlasov mala jeden veľmi zvláštny problém. Jej farba okrem toho, že sa na týchto bábikách bežne šúpe, bola ale taká zošúverená, ako keď sa niečo priloží k veľkému teplu. Okrem toho bolo zvláštne, že má popraskaný plast na zadku a jej hlava bola tak trocha vykrivená. Po konzultácii s dievčatami – opravárkami z FB skupiny som dostala odpoveď, že musela byť vystavená na teple – na priamom slnku. Takže môj odhad bol správny.

Oprava tela

Opravu som tradične začala rozložením bábiky na kusy. Konečne sa mi prvý krát podarilo odskrutkovať maticu na šrôbe, ktorý drží nohy. Predtým som s tým mala problém. Vôbec to nešlo. Pri vlasoch mi prišlo, že to už musel niekto opravovať, pretože tam boli už určité náznaky. I obočie mala premaľované a preto vyzerala veľmi nahnevane. 😀

Následne som ako vždy bábiku celú vydrhla a hlavu očistila od zvyšnej farby a vlasov. Tiež som sa snažila očistiť aj opadávajúcu farbu zvnútra.

Po zaschnutí som olúpala čo najviac farby to šlo a následne ešte prebrúsila všetky končatiny. Takisto som poodlupovala plast na zadku, ktorý odpadával. Po obrusení som zatmelila zadok a ďalšie potrebné praskliny. Po zatvrdnutí som to znova prebrúsila do hladka.

Maľba

Následne som aplikovala niekoľko vrstiev farby, ktorú som po zachnutí zalakovala. Na tvári som obnovila obočie, pery a líčka. Očiam som nalepila nové mihalnice. Dobre zaschnuté jednotlivé časti som potom poskladala dokopy. Avšak asi po dni ako som si myslela, že je táto časť opravy dokončená, mi to začalo praskať znova na zadku okolo vytmelených častí. Tak som musela pridať ďalšiu vrstvu tmelu okolo výplne a tento krát som nechala tieto časti nezahladené, aby to ten plast udržalo. A následne zase zatrela a zalakovala.

Vlasy

Potom som sa pustila do opravy vlasov – vrchnej časti hlavy. Papierový základ bol trocha prasknutý a vo vnútri bola nalepená nejaká ďalšia papierová výstuž, ktorá tam podľa mňa nepatrí. Tú som odstránila a vlasy som šetrne umyla. Snažila som sa pri tom ako bol navlhnutý karton hlavu trocha aj vyrovnať. Po zaschnutí vlasov som vnútro hlavy spevnila niekoľkými vrstvami lepeného papiera.

Oblečenie

Nakoniec som bábike ušila nové šaty. Tento krát mi k nej išla žĺta farba. Našla som doma jednu veľmi peknú látku, ktorú som na tieto šaty použila. Tiež som jej ušila pombarďáky, ponožky a topánky. Oprava tak bola hotová a bábika tak bola hotová ísť domov.

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.