Bratzillaz – 2013

Bábiky Bratz nepatria k mojim obľúbeným bábikám. Táto verzia ma však zaujala. Je úplne jednoznačné, že sa MGA opičí po Matteli a Monsterkách a tak si vymysleli tieto čarodejnice. Čím sa však líšia od bežných Bratziek je, že majú sklenené oči, majú kĺby a hlavne majú normálne nohy, nie kypte, aké majú Bratzky. Nohy majú veľmi podobne tým čo majú Monsterky, a vedia obuť i niektoré ich topánky. Nie som odborník na Bratzky, takže neviem či novšie Bratzky náhodou už tiež nemajú kĺbové telo.

Z celej pätice sa mi najviac zapáčila Meygana s ohnivo červenou hrivou a modrým oblečením. Keď k nám dorazili boli na môj vkus trocha drahšie a nebola som úplne presvedčená či ju vlastne chcem. Po dlhom premýšľaní a zvažovaní nakoniec tieto Bratzillazky aj zlacneli a ja som sa teda koncom septembra 2014 rozhodla, že si Meyganu kúpim. V Dráčiku s klubovou kartou bola ešte o troška lacnejšia.

Meygana Broomstix

Je zaujímavá. Telo mi trocha pripomína telo bábik z Disney store, akurát tie majú krajšie ruky a bratzky majú zasa lepšie kĺby na nohách. Vlasy nemá až také kvalitné ako monsterky. Mala ich dosť zlepené tak som ich rozčesala a tak jej ostal výbuch na hlave. Oblečenie má pekné. V príslušenstve má jednu malú metlu, potom hrebeň v tvare metly i stojan. Zvieratká pri sebe nemajú tie sa predávajú extra… Meygane patrí Wingzy, ktorý vyzerá ako pegas. Čo ma ešte na krabici zaujalo, že na nej má sivé vlasy, nie červené.

Porovnanie s normálnou Bratzkou

Meygana Broomstix 2

Celkom nečakane sa ku mne časom dostali i ďalšie takéto bábiky a to vďaka tete. Druhá Meygana sa ku mne tak dostala v decembri 2017. Bola v dosť zlom stave. Ako vidíte na obrázku, ona spolu s ďalšími dvoma bábikami bola pokreslená fixou, ktorá nešla dole ničím, čo som mala doma. A keďže medzi okruhom nás zberateľov sa šírila informácia, že veľmi dobre zaberá krém na akné Akneroxid 10. Nakoniec mi ho zohnala kamarátka Pavla a bábiky po pár naneseniach boli skutočne ako nové, po fixe ani stopy. Okrem toho keď som Meygane česala tie jej strašné vlasy, mala v nich dokonca i červíka… no mala som celkom dosť….
Pôvodne som si myslela, že ju prefarbím na modro, a bude z nej Sally.. ak by ta fixa nešla preč… Ale vlastne ma tá myšlienka stále trochu drží…

Yasmina Clairvoya

Fialovovlasá čarodejnica Yasmina sa ku mne dostala vďaka tete v máji 2018. Mala veľmi zacuchané vlasy, no podarilo sa mi ich rozčesať a obnoviť jej aj pôvodný účes. Oblečenie má od Moxie Teenz. Pridávam i obrázok pôvodného balenia z netu.

Cloettia Spelletta

O päť mesiacov neskôr mi znova díky tete do bandy pribudla i dvojfarebná Cloettia. Táto mala i svoje šaty, no topánky po Monsterkách neobula, tak je bosá… Takisto pridávam obrázok pôvodnej krabice.

Môže sa Vám ešte páčiť...

2 komentáre

  1. Mary píše:

    Bratzillaz si najviac pamätám túto prvú sériu, na 100% sa opičili po Mattelu s ich Monsterkami, ale tým sa nemôžu rovnať. Mne sa najviac páči tá Tvoja hrdzavovláska, ktorú si si kúpila v Dráčiku. Vidím, že zásluhou tety si už doma všeličo ubytovala.
    Ja Bratz podobne ako ty veľmi nemusím, kúpila som si pred pár rokmi 3 tie vysoké a kĺbové, len kvôli outfitom. Prvá klasická Bratz sa však ku mne nečakane dostala minulý mesiac od kolegyne z roboty, po jej deťoch, zatiaľ nemá chúďa žiadne nohy.

    • HXM píše:

      Jediné čo je u nich zaujímavejšie než u monsteriek sú tie oči… Ja mám inak tiež vďaka tete dve tradičné bratzky. K prvej som zháňala topánky, a druhá ich našťastie mala… Je to také divné pre mňa tieto nohy bez chodidiel.. hoci pravda to tak majú i akčné figúrky….

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.