Oprava Ruskej bábiky 2

V marci minulého roka mi prišla na opravu Ruská bábika, podobná tej, ktorú som už raz opravovala. Mala odlomenú časť trupu v časti otvoru na ruky. Problém každej takejto ruskej bábiky spôsobuje tyčka na ruke bábiky. Tá sa zasekáva do výbežkov. Je mi úplne jasné, že deti tieto výbežky nezastavia a budú jej ruky točiť na silu, kým sa materiál neoslabí a nepraskne.

Môj pôvodný plán bol skúsiť bábike dať nové telo, pretože chvíľu pred tým mi známa darovala podobné bábiky. Ukázalo sa, že majú rôznu veľkosť, takže som musela pristúpiť k piplavej práci. A teda k vytvarovaniu chýbajúcej časti. Podklad som zatmelila základným šedým tmelom. Na vrchnú vrstvu som sa snažila zamiešať tmel podobný telu, pretože pri týchto bábik nafarbenie nevyzerá dobre. A táto časť je beztak zakrytá oblečením.

Po zatuhnutí tmelu som sa snažila vybrúsiť nadrobenú časť čo najviac do hladka. Predtým ako som znovu osadila ruky, som radšej hák z ruky vyrezala, aby nedošlo k znova poškodeniu. Na záver som potom ešte umyla jej vlasy, opravila maľbu tváre a oprava ruskej bábiky bola hotová. 🙂

Môže sa Vám ešte páčiť...

2 komentáre

  1. Nikky píše:

    Nechápem, že ty si so všetkým poradíš, čo sa týka bábik a ich opráv 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.