LOL Splatters Big Sister – celková premena

Celý Január som strávila tvorbou tejto bábiky. Ide o bábiku LOL, ktoré mňa osobne vôbec neoslovili, ale to neznamená, že nie som ochotná sa podujať na ich pretvorbu. Požiadavka na vyrobenie dospelejšej bábiky, podľa tzv. Splatters som dostala ešte minulý rok. Splatters je ladená do ružovo-modrých farieb a má dvojfarebné vlasy. V radách LOL sa nazýva veľká sestra Splatters….

Ako prvé som samozrejme objednala vlasy, ich príchod z USA však posledný rok trvá pomerne dlho (v priemere mesiac a pol), takže mi vlasy dorazili tesne pred Vianocami.

S Petronelou, ktorá si ju u mňa objednala, som sa nakoniec dohodla, že sa do nej pustím až na nový rok po sviatkoch. Pred sviatkami som sa snažila dokončiť väčšinu objednávok, no niektoré veci trvajú aj mesiac. Nebolo tak už v mojich silách všetko do Vianoc dokončiť a tak mi pár vecí ostalo ešte na teraz.

Premena

LOLku som prerábala podľa videa, ktoré mi Petronela poslala. Jej pretvorba mi dala celkom zabrať… a pár vecí som nakoniec robila úplne inak ako som si pôvodne myslela…

Petronela mi poslala aj bábiku, z ktorej som ju mala prerobiť. Mala pôvodne modré vlasy a čienobiele pery.

Vlasy

Ako vždy zo všetkého najskôr som ju oskalpovala. Tieto bábiky majú tvrdé hlavy a dosť malý otvor, čo robilo celkom problémy ako pri odvlasení tak i pri samotnom vlasení. Vlasenie trvalo oveľa dlhšie aj preto lebo bolo treba ihlu rôzne vyhýnať a triafať sa do toho malého otvoru… Potom ako som hlavičku konečne očistila od vlasov, som ju namaľovala na modro – ružovo. Pôvodná tmavomodrá hlava by mohla presvitať cez svetlejšie vlasy. Vlasy som jej navlasila nie úplne podľa pôvodných dierok, pretože pôvodná LOL mala vlasy v cope. No táto ich má rozpustené, a keby som jej urobila cestičku až dozadu, ako to mala pôvodná, nevyzeralo by to dobre. Takisto pôvodná mala ofinu, takže ani tieto časti dierok som nepoužila… Nakoniec som sa ale rozhodla pridať jej ešte jeden rad vlasov vpredu. Pretože kvôli pôvodnej ofine, bola táto časť hlavy pomerne riedka. Po dvoch týždňoch prácneho vlasenia bola hlavička konečne hotová.

Maľba

Maľbu má Splatters veľmi jemnú. A keďže – ako to z jej názvu vyplýva – má byť ofŕkaná od farby, tak som inšpirovaná videom, urobila veľkej Splatters podobne ofŕkaný makeup a ružové pery. Nakoniec som jej naružovo premaľovala aj nechty.

Oblečenie

Oblečenie mi dalo troška zabrať. Na videu je to oblečenie celé nafarbené farbami. Môj pôvodný plán bol, ušiť ho z jednotlivých farebných látok a tie potom namaľovať…. No ako som zistila po prvom pokuse modrého trička nafarbiť žltou farbou… takto asi nepôjde… Žlta bola totiž stále zelená… a tak som sa nakoniec rozhodla to skúsiť urobiť z bielej tričkoviny, ktorú som následne pomaľovala farbami. Po prvom nátere sa mi to nepáčilo a začala som chytať nervy… No rozhodla som sa to nevzdať a skúsiť to namaľovať viacerými vrstvami…. To nakoniec pomohlo a oblečenie začalo vyzerať tak ako som si ho pôvodne predstavovala… Celé som to šila v rukách, pretože tak mrňavé oblečenie sa mi dosť blbo šije na stroji a tam by som stratila aj zvyšok nervov… 😀

Keď bol základ oblečenia hotový, ušila som jej sieťkované podkolienky a rukavice.

Čiapku som jej vyrobila z fialovej koženky a topánky sú premaľované pôvodné topánky. Pri nich som musela trocha improvizovať. Pretože pôvodne čierne a biele topánky som pôvodne chcela natrieť na žĺto, no prekryť čiernu farbu žĺtou veľmi nešlo… a tak ma napadlo ich urobiť dvojfarebné…

Po 26 dňoch bola tak veľká sestra Splatters hotová a ja dúfam, že splní očakávania. 🙂

Môže sa Vám ešte páčiť...

5 komentárov

 1. Mary píše:

  Fantastická práca, ja tiež tieto bábiky Lol vôbec nemusím, ale každý má svoj vkus a to formuje, čo sa mu páči. Klobúk dolu, ďalšie vydarené dielo do Tvojho dlhého kreatívneho listu.:-)

 2. HXM píše:

  Ďakujem. Tiež mám na tieto bábiky svoj názor… ale budiž.. keď sa to niekomu páči… aspoň som z nej vytvorila niečo znesiteľnejšie….

 3. Nikky píše:

  Úplne súhlasím s komentárom pani nado mnou. To je neskutočné. Keďže ja tieto bábiky nemusím, tak o to viac ma to prekvapuje, čo si z toho dokázala vytvoriť.

 4. Katarina DURJAK píše:

  Keby som ťa nepoznala,poviem,že je to nemožné! Ty si proste jedna z miliardy.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.