Cinderella – Fairy Godmother, Disney Store – 2015

Bábika dobrej víly kmotričky – ktorú hrala vo filmovej rozprávke z roku 2015 moja obľúbená herečka Helena Bonham Carter, bola tak troška mojou vysnívanou bábikou. Dlho po tom ako som sa dozvedela, že sa chystá hraný film o Popoluške som netušila, že tam bude hrať i Helena a nie to ešte dobrú vílu! Do vtedy bola (ale i ostala) veľkou hviezdou Cate Blanchett.

Dvojaké víly

Samozrejme po tom ako som sa dozvedela, že vyjdú i bábiky z tejto rozprávky, bola som v strehu, lebo bábiku Heleny som dlho chcela… Pravda nie v takomto vyhotovení…. s blond platinovými vlasmi… ale i tak som bola rada. Vyšla hneď v dvoch verziách – vyrobil ju Mattel i Disney store. Ja som len čakala na prvé promofotky ako budú vyzerať. Ako prvé sme videli vílu od Mattela. Bola pekná no jej šaty mi od začiatku prišli gýčové. Zato Cate bola nádherná… Áno.. o Popoluške sa tu nezmieňujem… Ale ta ma nejak nezaujala, hoci v rozprávke bola pekná. Potom ako vyšli fotky od Disney store, bola som si skoro istá, ktorú budem chcieť… Po vyjdení reálnych fotiek to už bolo jasné. Táto víla od Disney store má nádherné šaty, krásne vypracované… Zato tie Mattelácke sú gýčové a navyše má prichytený golier i krídla k telu… a nemá kĺbové končatiny.


Zohnať túto bábiku bol dosť veľký problém, pretože všade bola predražená. V polovici roka 2015 ma napokon napadlo obrátiť sa na pani, od ktorej som už predtým kupovala bábiky z Frozen. Tá mi bola ochotná vílu objednať. Za to som jej veľmi vďačná. 🙂 Poštovné totiž vyjde dosť veľa, takmer dvojnásobok ceny bábiky samotnej, tak sa mi ju samotnej kupovať neoplatilo.

Bábika je úchvatná. Veľmi sa mi páči. Šaty má krásne vypracované. Sú zložené z dvoch dielov, no vrch je prišitý k sukni, tak sa to i tak nedá oddeliť. Krídelká sú prišité k šatám, takže je to super, lebo nemá na tele nijaké diery, na rozdiel od Matteláckej víly. Jej súčasťou je i palička.

Vlasy má silne natužené do kučier, čo nemienim meniť, len mi vadilo, že má vzadu na hlave plešinu, ako ich mala zatužené do strán, tak som jej ich zľahka opláchla. Tak sa jej rozdelili rovnomerne okolo hlavy. Umyla sa jej tým i tvár, lebo ju mala špinavú od laku a nejakých iných blbostí.

Ďalej už nechajme prehovoriť fotky.

Môže sa Vám ešte páčiť...

3 komentáre

 1. Mary píše:

  Asi budem divná, len mne sa tá od Mattela predsa len viac páči. Ja viem, že táto má dokonalejšie šaty, kvalitnejšie telo, žiadne diery na ňom. Lenže na tejto mi vadia vlasy, ktoré sa mi viac páčia u mojej Mattelky. Je však super, že si môže každý vybrať tú, ktorá sa mu páči viac. Tebe sa splnil dlhoročný sen a zároveň vďaka dvojitému vydaniu bábiky si si mohla vyberať a vytvoriť po čom si túžila.:-)

  • HXM píše:

   Ďakujem, je pravda, že táto má ten účes taký strapatý, kým tá od matella ho ma pekne upraveny 🙂 Ale ja som i dosť zaťažená na šaty, takže to takisto veľa rozhodne. ale nakoniec mám i tú druhú hoci v inej podobe 😀

 2. Nikky píše:

  Je prenádherná. Trochu ľutujem, že som ju nakoniec nevzala, keď som mala možnosť. S tou Matteláckou sa to nedá porovnať. Srdečne Ti k nej gratulujem 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.