Oprava bábiky Hamiro 8

hamiro

V priebehu mesiaca júl minulého roka som mala u mňa na opravu ďalšiu bábiku – chodičku Hamiro. Táto mala trocha inú tvár a riešenie hlavy a vlasov než bábiky tohto typu, ktoré sa u mňa objavujú najčastejšie. Táto mala z plastu celú hlavu, 1/4 tvoril poklop a vlasy boli parochňa našitá na látkovom podklade.

Pôvodný stav

Bábika mala tradičný problém – ošúpanú farbu, chýbali jej mihalnice a bolo ju treba vyčistiť. Poklop hlavy mi trocha nezapadal do otvoru kam mal byť, bol pokrivený. Ale možno už dlhšiu dobu takto niekde stála a čas a teplo urobili svoje. Bábika mala pri sebe aj originál šaty, ktoré bolo treba iba zreparovať.

Oprava

Ako vždy som bábiku na úvod rozobrala, umyla a olúpala čo najviac farby ako sadalo. Potom som ju nastriekala niekoľkými vrstvami farby. Doplnila maľbu tváre a rúk. Zalakovala. Umyla som jej vlasy, opravila oči a už stačilo len všetko poskladať. Poklop hlavy som musela zatmeliť, pretože by inak nedržal.

Dokončenie opravy

Šaty ktoré mala pri sebe boli pekné, len popárané, tak som ich pozašívala. Ušila som jej ešte spodné nohavice a topánky a bábika Hamiro bola hotová.

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.