Sherlock Holmes – Limited Edition – Big Chief Studios – 2013

To, že Sherlock je moja láska, to je myslím jasné každému návštevníkovi tejto stránky. Dnes má narodeniny a tak som sa rozhodla, že je načase predstaviť hlavného predstaviteľa mojej miniaturistickej tvorby.

Keď som sa asi v roku 2012 dozvedela, že sa chystá figúrka Sherlocka podľa Bena, tak som začala po ňom tajne túžiť. Akčné figúrky tohto typu sa však pohybujú v odosť väčších sférach než sú Barbie, preto som dlho odolávala.

Odradzovali ma i umelé vlasy, keďže i na chlapských bábikách mám radšej normálne vlasy…. Avšak chrobák v hlave ostal zavŕtaný a nezmyzol, kým tento vysoko funkčný sociopat neskončil u mňa doma. A som tomu rada, že som sa ho nakoniec rozhodla kúpiť. Je fakt úžasný. Je to niečo úplne iné, než sú keni. Má skvelú podobnosť s Benom, podľa fotiek sa mi to najprv nezdalo, no potom sa začali ukazovať lepšie a lepšie, ktoré ma nakoniec presvedčili, že fakt stojí zato.

Figúrku vyrobila firma Big Chief Studios z Veľkej Británie. Je limitovaný na 1000 kusov. Môj Sherlock má poradové číslo 339.

Veľmi sa mi páčia jeho ruky, ktoré sú ako živé. Celkovo má štyri páry rúk, z toho dvoje v rukaviciach. Má i úžasne ušité svoje typické oblečenie – oblek – ktorý je vypodšívkovaný, jeho slávnu fialovú košeľu i svoj úžasný kabát, takisto vypodšívkovaný . Samozrejme nesmie chýbať ani šatka. Avšak napriek dokonalosti toho oblečenia, musím povedať, že to, že je vypodšívkované je i trocha nevýhoda, lebo toľko vrstiev ho robí troška širokého… A taký malý detail je že napríklad kabát má všetky dierky červené, kým skutočný kabát má červený iba prvý gombík.

Z ďalších doplnkov sú to mobil, pero, notes a hodinky a úžasné husle, ktoré majú struny a slák ma skutočný vlas a napokon lebka ktorá rovnako úžasná. Mal mať pri sebe i svoju ikonickú mini lupu, no tá v balení nebola. Nemám ho totiž priamo zo stránky výrobcu, tak ako ostatných, a predajkyňa v inzeráte tvrdila, že ho kúpila už bez nej – ale mala ju zohnať od výrobcu. No nič sa z toho neudialo… A môj Sherlock ostal bez lupy… Avšak jedna veľmi dobrá duša mu ju nakoniec darovala… 🙂 O tom nižšie.

I samotné balenie je dokonalé. Predok je z druhej strany vlastne stena jeho obývačky a je prichytená o krabicu magnetmi. Sherlock je zabalený v špeciálnom obale spolu s doplnkami v dvoch radoch. Súčasťou balenia je i stojan, v ktorom však akosi nevie velmi dobre stáť.

Mínusom je akurát jeho telo, ktoré je díky svojej funkčnosti dosť nepekné, ako uvidíte nižšie na fotkách….

Viac už hovoria samotné fotky, ktorých je veľká hromada 😀
Inak som pôvodne myslela, že budem fotiť pred obrázkom jeho obývačky, no nerobilo to dobré fotky, tak nakoniec muselo postačiť moje fialové pozadie.

Krabica

Balenie jednotlivých doplnkov

V kabáte

V obleku a s mobilom

Mobil a zápisník s perom

Vo fialovej košeli

Husle

Lebka (až o pár rokov neskôr som zistila, že tá lebka pohybuje sánkou…)

Dlane

Telo

V roku 2017 som dostala od mojej drahej priateľky Cyndy z USA kopu krásnych darčekov k Vianociam 2016 a na moje obrovské prekvapenie mi poslala pre Sherlocka jeho lupu. Ona má totiž takú istú figúrku, a povedala, že jej tie doplnky až tak nechýbajú. Je úžasná. 🙂

Môže sa Vám ešte páčiť...

4 komentáre

 1. Edita píše:

  Koukám na fotky a musím znovu a znovu opakovat – je naprosto dokonalý a vždy se těším na nové fotky s ním 🙂 Opravdu se mimořádně povedl 🙂

 2. Nikky píše:

  Heni, je úžasný, čo si budeme hovoriť. Fakt majstrovské dielo. Mne sa na Benedicta podobá a je vymakaný. Akurát mi príde na fotkách, že má dosť veľké „hands“ k tvári, ale je super, že má až 4 páry. A máš úžasnú kamarátku, ja doplnky na bábikách milujem, takže ja by som sa tej lupy asi nevedel vzdať, takže ju v tomto obdivujem 🙂

  • HXM píše:

   Ďakujem, ja som šťastná, že ho mám. Inak by nebola možná zábava v podobe miniatúr 😀 Ale čo sa týka tej lupy a celkovej kúpy som sa trocha sama obabrala… ale človek sa učí na vlastných chybách…. A Cyndy je poklad. Ja som to od nej vôbec nežiadala, poslala mi to ako prekvapko. 🙂 Je to úžasná osoba. 🙂 A čo sa týka rúk. Pravda je že keď má tie otvorené dlane to vyznie byť trocha väčšie, no tie druhé sú podľa mňa v pohode. 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.