R2-D2 Star Wars x Barbie – Gold Label 2019

Barbie R2-D2 je posledná z trojice prvej série bábik Star Wars x Barbie. Síce som spočiatku vôbec nemyslela, že ju budem chcieť, už u mňa pár mesiacov býva :D. Ale tieto bábiky sú také čarovné, že sa nedalo inak.

Je zaujímavé ako poňali inšpiráciu robota do podoby bábiky. Barbie dostala tvár Karl a bola medzi zberateľmi veľmi obľúbená aj napriek tomu, že má na jednom oku modrý štvorec. Mne osobne sa z tejto trojice páčila najmenej a okrem toho bola dosť ťažko zohnateľná a drahšia než ostatné. Ale i tak som z času na čas pozrela na Amazon, či ju nemá za lepšiu cenu. Vždy však bola dostupná iba z USA a to znamenalo pomerne vysoké poštovné až raz som si všimla, že sa objavila na Amazone ponuka s oveľa nižším – prijateľným poštovným. Netušila som, či ma ešte nebude čakať pri dodaní prekvapenie v podobe dovozných poplatkov… Nakoniec sa ukázalo, že celá jej cena bola už vrátane nich a ja som veľmi rada, že som ju vtedy kúpila. Dnes už sú jej ceny o dosť vyššie….

R2-D2 patrí k prvej série, do ktorej patrí ešte Leia a Darth Vader a tak mám kompletnú trojicu. 🙂

R2-D2 má okrem zaujímavého makeupu modré vlasy a zaujímavé riešené bolečenie s prvkami droida R2-D2. Trocha ma mrzí, že jej krabica je na vrchnu trocha prasknutá, ale vôbec neviem či už taká prišla, lebo som si to všimla až neskôr pri fotení. Ale zase sa mi nezdá, že by som ja ňou bola niekde tresla…

Môže sa Vám ešte páčiť...

5 komentárov

 1. Lucia píše:

  Ahoj, práve ju zháňam spolu s ešte jednou, ktorá bola vydaná až neskôr. Nepoznáš niekoho medzi zberateľmi, kto by ich chcel predať? Posielam ti aj link na môj inzerát. Vopred ti ďakujem za tvoju odpoveď. 🙂

  • HXM píše:

   Ahoj, zháňaš dve veľmi ťažko dostupné a vzácne kusy z tejto Barbie x Star Wars kolekcie.

   R2D2 aktuálne vidím ešte teraz dostupnú na Amazone V čase keď som ju kupovala bola troška lacnejšia, no dneska by som bola rada asi aj za túto cenu. Býva aj oveľa drahšia.

   https://www.amazon.de/-/cs/dp/B07QMZV5YJ/ref=sr_1_2?keywords=star+wars+r2d2+barbie&qid=1636450963&sr=8-2.

   SW Chewbacca je veľmi vzácna a blbo dostupná Barbie z tejto kolekcie. Sama ju tiež chcem. No od začiatku bola vydaná len na predaj cez oficiálnu stránku Mattelu a tak sa dá prakticky zohnať iba na ebayi, kde sa jej ceny aktuálne pohybujú v cenách okolo 400 EURo (včetne pošty a poplatkov aj okolo 600Eur )

   Takže ponuka 100 EUR aj s bonusmi za tieto kúsky je ozaj veľmi málo.

 2. HXM píše:

  Ďakujem. Som rada, že som po nej vtedy chmatla… dnes už by bola pre mňa asi nedostupná… 🙂

 3. Mary píše:

  Pre mňa je tiež z tejto trojice najslabšia, avšak tvár Karl mám rada, páči sa mi celkové prevedenie ako sa Mattel pohral s jednotlivými detailmi.

 4. Nikky píše:

  Je zaujímavá a bez toho štvorca nad okom by bola pre mňa ozaj krásna. Jej modré vlasy ma strašne fascinujú, ale žiaľ jej ceny sú privysoké na to, aby som s ňou experimentovala. Každopádne Ti srdečne gratulujem k tejto trojici. Spolu sú fakt dokonalé.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.