Vianočné svetre

Áno, viem, že sú už Vianoce a dokonca už aj Veľká noc za nami, avšak konečne dnes po dlhom čase prichádzam s príspevkom o Vianočných svetroch, ktoré som Vám už spomínala na Vianoce. Dokončiť však celú sériu trocha trvalo. Chcela som využiť materiál do posledného kúsku. Nakoniec svetrov rôznych strihov vzniklo až 10, plus jedny nohavice.

Materiálom pre tieto svetre sa stali ponožky, tie som kúpila už asi pred 2 rokmi… Ale k prvému šitiu som sa dostala až v polovici minulého roka a posledný kus som došila včera.

Ponožky sú perfektný materiál na takéto kúsky, pretože majú ideálne vzory pre túto veľkosť a nepárajú sa. Nakúpila som si viacero druhov ponožiek a vymyslela som to tak, že som si z každej nechala pár pre seba a pár na ušitie svetrov. Jednotlivé páry pre seba som potom rôzne nakombinovala, a tak teraz chodím veselo s každou ponožkou inou :D.

Hlavným zámerom na ušitie takýchto svetrov bol ako inak Sherlock a moje fotenie v dioráme. John Watson v seriáli nosil rôzne zaujímavé svetre a dlho som chcela pre neho aj nejaký vianočný. Nakoniec sa tie moje výtvory úplne nepriblížili k tomu čo mal na sebe v seriáli, ale zase sveter z mojej bandy aspoň dostal každý. A ešte som musela pribrať posily. 😀

Prvým svetrom bol biely sveter s tučniakmi. Bol to taký pokusný kus, pri ktorom som zistila na čo ktoré časti ponožky využiť a tiež, že sa to veľmi nedá šiť na stroji… Takže som si tieto svetríky nakoniec šila po večeroch v rukách. Pri prvom svetri mi úplne nevyšiel spodný lem, ale pri ďalšom svetri som už použila inú vhodnejšiu časť ponožky a už to vyzeralo dobre. Nakoniec tento sveter dostal Moriarty… nepodarok ako za trest… Haha. Sherlock dostal ako inak čierny sveter s fialovými prvkami a John červený.

Ďalšou fázou boli svetrové šaty pre dámy. Pre Irenu som vedela, že chcem podobný sveter ako má Sherlock, len v opačných farbách – fialovo čiernych. Nakoniec som sa rozhodla pre šaty. Rovnaké šaty som potom ušila z iným vzorom aj pre Mary.

Tu už bola celá moja Sherlock banda zaodetá, no niekoľko celých ponožiek a pár zvyškov ešte ostalo. A tak som ušila aj dámsky sveter….

….Nohavice a sveter na zapínanie…. Troška mi o našití zipsu predný vzor nezapadol, ale už sa mi to nechcelo prešívať.

Potom ma napadlo urobiť aj iný strih pánskeho svetra s veľkým goliérom. Sveter s takýmto strihom som raz uháčkovala pre kena, a veľmi sa mi to páčilo.

Potom ma napadlo zo zvyškov ušiť takýto sveter aj pre Barbie…

A keďže som chcela využiť každý kus ponožiek nakoniec som z úplne posledných zvyškov ušila aj takýto pekný asymetrický sveter. Tu som sa inšpirovala jedným origo oblečením pre Barbie.

A na záver Vám môžem prezradiť, že ma výroba týchto svetrov natoľko bavila, že už mám nachystané ďalšie ponožky na ďalšie svetre… zase na inú tému…. akú? To časom určite uvidíte… 😀 Ale je to moja veľmi obľúbená téma. 😀

Môže sa Vám ešte páčiť...

1 odpoveď

  1. Katarina DURJAK píše:

    Šťastie poznať takých tvorivých ľudí ako Henrietta M-skrášľujú nám život-tešia-povzbudzujú VĎAKA

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.