Moje úplne prvé prevlasenie – 2012

Keď sa človek už chvíľu pohybuje vo svete zberateľov a nadšencov bábik natrafí na mnohých ľudí, ktorí si bábiky upravujú podľa seba. Keďže som kreatívna osoba, a všetko kreatívne ma zaujíma aj ja som sa o to začala zaujímať. Nadchla ma predstava vyrobiť si bábiku podľa vlastných predstáv. Ale na úplne prvý pokus to chcelo samozrejme nejakú obeť.

V roku 2012 sa mi začali kopiť rôzne bábiky od tety, z ktorých boli niektoré nepekne ostrihané. Práve medzi nimi som našla vhodnú obeť. Stala sa ňou MyScene Mall Maniacs zo 7. skupinky bábik. Mala ostrihané vlasy a mala i mierne ošúchanú maľbu.

Vlasy, ktoré som na toto prvé úplné prevlasenie použila boli farebné príčesky (asi kanekalon), ktoré mi darovala kamarátka. Je to ale dosť hlúpy materiál a ťažko sa s ním pracovalo. A čo sa týka spôsobu prevlasovania, mňa oslovila tzv retiazková technika a stále ju používam – link na youtube.

Takto vyzerala pôvodne:

Oskalpovala som ju 30.12.2012. Tradične hlavu najprv ostrihám čo najkratšie sa dá a potom povyťahujem vlasy zvnútra.

Na Silvestra – 31.12.2012, som začala s vlasením prvej línie vlasov. Ako som neskôr zistila, dávala som príliš hrubé pramene, preto to šlo ťažko a ja som šla spať s ohromnými bolesťami rúk… Pokračovala som asi následujúci deň (už neviem presne, kedy to boli 2 dni vlasenia, hlavičku som zabudla ofotiť). A potom som ju skoro na mesiac nechala tak. Mala navlasenú hlavnú líniu vlasov a cestičku v dvoch radoch.

Znova som sa pustila do roboty 26.1.2013, potom čo som chytila asi nejaký chrípkový vírus. Vtedy som dostala nenormálny zápal tvorivosti… Divné hmm… 27.1.2013 som navlasila najväčšie množstvo z predošlých vlasení. Navlasenú som mala väčšinu – ostávali mi len 3 riadky na temeni, ale už som mala dosť. V tejto fáze sa tie vlasy už dosť chlpili pri otvore hlavy.

28.1.2013 Dokončenie vlasenia, Rozpustenie zagumičkovaných častí a preliatie hlavy horúcou vodou, zarovnanie koncov. Schnutie, prepletenie prameňov v hlavnej vlasovej línii (aby nebolo vidno pleš… našla som to niekde na nete, že sa to má tak urobiť, a naozaj to vyzerá dobre 🙂 ), znovu preliatie hlavy, sušenie.

29.1.2013 Prvý pokus o maľbu pier. Pôvodné pery som jej najprv nechala, no ako som zistila nebol to dobrý nápad. Domaľovala som obočie, ktoré bolo pôvodne dosť hrubé. Asi na druhý deň som ho zoškrabala do tenšej podoby. 1.2.2013 Druhý pokus o maľbu pier. Tento krát som kompletne zotrela moju aj pôvodnú maľbu, čo dalo dosť zabrať, ale nakoniec som dosiahla výsledok. Rozhodla som sa jej namaľovať aj „zuby“ a pery naružovo, tento krát už som nešla podľa pôvodnej maľby, ale troška podľa seba. 🙂 A podarilo sa.

Dá sa podovedať, že podobným spôsobom vlasím do dnes. Samozrejme používam oveľa lepší a kvalitnejší materiál. Výlučne používam saran, je najlepší a je použitý u väčšiny pôvodných vlasov bábik. Pri vlasení som sa časom naučila aká je najvhodnejšia hrúbka trsov, aby vlasy neboli ani pri-riedke ani pri-husté. Samozrejme je to prípad od prípadu, podľa toho ako si daný výsledok predstavujem ja, alebo osoba, ktorá ma o takúto službu požiada. Dneska zvyknem už vlasy i zvnútra pretrieť disperzným lepidlom, aby nedošlo k náhodnému uvoľneniu trsov. Je to lepidlo, ktoré nie je závadné, dobre ztuhne a na vlasoch to nevidieť.

Môže sa Vám ešte páčiť...

1 odpoveď

  1. Katarína Ďurjak píše:

    Krásna práca-koľko ľudí ny svete by sa nato dalo? patríš k unikátom…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.