Oprava bábiky zn Fisher Price „Julie“

Už sa Vám niekedy stalo, že sa Vám nejaká vec zdala ako zakliata? Podobne to bolo i pri oprave tejto bábiky „Julie“.

Na prvý pohľad úplne jednoznačná oprava – zapadnuté oči, fľak na tvári… Úplne všetko sa mi s ňou prihodilo Vám tu radšej ani nebudem písať… Ale každopádne to také jednoduché ako sa na prvý pohľad zdalo nebolo a trápila som sa s ňou tri týždne.

Ešte na úvod napíšem, že žiadosť o jej opravu mi prišla v angličtine, ale keď som sa spýtala odiaľ pani Heather je, tak som sa musela zasmiať, lebo býva asi 2 kilometre odo mňa, tj na tom istom sídlisku. 😀

Oprava…

Na úvod každej opravy očí je potrebné ich dostať von, vylúpnuť…. Už pri tomto kroku to bolo dosť o dušu a vôbec to nešlo. Až na veľa veľa pokusov a nahrievania hlavy sa mi podarilo dostať obe von. (Z čoho ma ešte deň boleli ruky…) Potom som hlavu ako vždy vyčistila odlakovačom a mydlom, aby sa z nej dostala všetka špina. Potom som jej natrela fľak akneroxidom a nechala pôsobiť.

Oči…

Keď už boli oči von, ďalším krokom bolo ich rozobrať. I tu to nešlo tak ako obvykle a veľmi ťažko sa mi nakoniec podarilo dostať preč plechový kryt. Oči nemali ulomené kolíky, no aj tak nedržali na mieste. Ďalšia záhada bola, čo to vlastne majú tie oči na sebe. Celé boli povlečené niečim podobným sadre. Neviem či sa ich snažila čistiť nejakým prípravkom, no bol to veľký problém dostať preč. Musela som to zvnútra oka vyškrabovať za pomoci odlakovača, no ani ten odlakovač na to veľmi neúčinkoval.

Oči mali vyblednuté zrenice, preto som ich chcela zozadu troška oživiť a vymaľovať. No ten prachový nános ani farba neprebila. Takže som to niekoľkokrát znova čistila a vyškrabovala kým sa to dalo ako tak prekryť farbou.

Keďže kolíky na očiach ulomené neboli tak som chcela oči poskladať, no zistila som, že tie kolíky sú také krátke, že tie oči vkuse zapadali a zasekávali sa. Takže som sa snažila nejak vymyslieť ako ich predĺžiť. Po viacerých rôznych pokusoch som došla k razantnému kroku, musím tie pôvodné kolíky nahradiť. Použila som na to špendlík ktorý som nahriatim cez oči prepichla. Takto už oči nemajú ako vpadnúť dovnútra. (tento krok už som plná nervov ani nefotila…)

Najväčšia sranda bola nakoniec oči celkovo poskladať. Robila som to už veľa krát, no jednoducho plechový kryt nie a nie zapadnúť na miesto…. Bola som z toho zúfalá. Nakoniec som si povedala, že už je mi to jedno, musím to plastové púzdro narezať a skúsiť to púzdro tam nejako strčiť odchlípnutím okraja. Aj to dalo celkom zabrať no kryt konečne zapadol. Aj napriek novým kolíkom a ničomu čo by tým očiam mohlo zavadzať, sa tie oči mierne zasekávali. každopádne ich zatrasením sa to vždy opravilo… A preto som sa rozhodla, že s nimi už nič viac nerobím, lebo mi ma už trafil šľak…. No a to všetko si ešte predstavte dvojmo.

Fľak…

Medzitým sa diala tortúra s fľakom na líci. Doposiaľ som odstránila mnoho fľakov, ktoré sa na prvý pohľad zdali už ani neodstraniteľné. Odlakovač, alebo Akneroxid nikdy nesklamali. V tomto prípade na tú čiernu bodku nefungovalo nič. A to som ešte skúšala aj sódu bikarbonu a iné rady na odstránenie fľakov… Tak som si nakoniec povedala, že na to kašlem, proste to nejde. Okrem toho som začala mať dojem, či to nie je nejaká pleseň… S tou ale ja nič neurobím. Heather mi totiž písala, že sa Julie často močila v mydlovej vode… a aj keď mala byť vraj vodeodolná, človek nikdy nevie, keď jej v hlave niečo začne kvasiť….

Už som mala z celej opravy tejto bábiky celkom nervy a tak už som ju chcela konečne dokončiť, keď sa stala jedna záhadná vec… ktorú tu ale nemôžem ani napísať, lebo by mi nikto neuveril….

Konečne hotovo

Každopádne… bábiku Julie som po všetkých možných i nemožných úkonoch poskladala. Vložiť jej oči naspäť bola iná story a tortúra, z ktorej ma ešte teraz bolia ruky, keď si na to spomeniem. Oči mrkajú aj keď sa občas zaseknú… Ale to sa v podstate deje u každej mrkačky…. Oči má ale oživené a na svojom mieste.

Na záver som ju trocha refrešla práškom zo suchého pastela a trocha jej očervenela líčka. Zafixovala som jej to lakom. Nakoniec som sa ešte rozhodla jej trocha refrešnúť a umyť vlasy…. A tak si po Julie konečne mohli prísť a ja som od nej mala konečne pokoj….

Môže sa Vám ešte páčiť...

5 komentárov

  1. Mary píše:

    Myslím, že z tejto opravy Ti musím dať nekonečne veľa klobúkov dole, že si to z nervami úspešne dotiahla do šťastného konca.:-) Mňa tiež zaujíma, čo sa Ti neuveriteľného prihodilo, napadlo ma, či bábika nestrašila. Ja však verím na duchov, tak by ma ani táto skutočnosť neprekvapila. 😀

  2. Nikky píše:

    Dokonalosť. Aj by ma zaujímalo, čo sa stalo, čo by sme Ti ani neuverili.

  3. Katarina píše:

    Úžasné,začínam si myslieť,že som niečo „viac“,keď mám takú úžasne nadanú a tvorivú neter.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.