Oprava chodičky Hamiro 3

Začiatkom roka sa mi ozvala pani Anna s prosbou o opravu jej starej chodičky Hamiro. Tradične išlo hlavne o olúpanú farbu, zachlpené vlasy a vypadnuté mihalnice. Bábika bola inak v pomerne dobrom stave, nebolo ju treba tmeliť. Preto som sa rozhodla na trocha iný postup než u tých predtým.

Bábika prišla vo veľmi pekných šatách, ktoré jej pani Anna ušila. Viditeľne sa jej niekto snažil namaľovať pery.

Ako vždy na úplný úvod som ju rozobrala a poriadne vydrhla. Zaujalo ma, že je vyrobená z rôznofarebného plastu. Potom som olúpala farbu na rukách, ako to len šlo, i na tele… Hlava pomerne držala, tak som to nechcela siliť.

Pri farbení som sa rozhodla nezafarbiť nanovo úplne celé telo. Kompletné zafarbenie dostali len ruky, lebo tam som sa bála, aby prechody neboli také viditeľné a potom samozrejme hlava. Snažila som sa namiešať farbu totožnú s tou jej pôvodnou. Tá bola tak zvláštne oranžová… Nohy som jej namaľovala nakoniec do stratena až po kolená. A vzhľadom, že telo je i tak zakryté, som jej zafarbila iba olúpané časti. S farbou som sa nakoniec po niekoľkých vrstvách myslím ozaj dobre strafila…. Po zaschnutí som jej potom ešte domaľovala tvár.

Potom som vyčistila oči a doplnila im vypadnuté mihalnice. Nakoniec som umyla a vyčesala jej parochňu. Tá tak dostala celkom pekný osviežený vzhľad a nakoniec nebola až v takom zlom stave ako sa zdalo.

Nakoniec som bábiku znova poskladala a obliekla. Myslím, že dievča celkom prekuklo a dúfam, že pani Anna bude spokojná.

Môže sa Vám ešte páčiť...

7 komentárov

  1. Nikky píše:

    Ty si parádnica, čo všetko dokážeš opraviť 🙂

  2. Renata píše:

    Dobry den prajem tiež by som potrebovala opravit tri babiky prosim o informacie Dakujem. Moje cislo 0940830380

  3. Mary píše:

    Krásna premena a oživenie starej bábiky. Urobila si skvelú prácu.:-)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.