Pirates of the Caribbean – cpt. Jack Sparrow & Angelica – Pink label 2011

Pirates of the Carribean

Dneska je to presne 8 rokov čo som dostala najúžasnejšieho kena akého Mattel vyrobil. Nie je ním nik iný než samotný kapitán Jack Sparrow z Pirátov Karibiku.

Jack Sparrow v podaní Johnnyho Deppa je proste okúzľujúci a neodolateľný. Práve preto mi bolo vždy ľúto, že už keď vie Mattel vyrobiť postavy z rôznych iných filmov, prečo práve nie tento. Počas trilógie s Keirou Knightley a Orlandom Bloomom boli vyrobené akurát bábiky Robertom Tonnerom. Tie sú však dosť drahé a hlavne nie veľmi dostupné. Okrem toho mi tam Jack pripadal veľmi zženštile. O to väčšia radosť prišla so štvrtým filmom, kedy to Mattelákom konečne došlo. Prvé fotky prototypov Jacka a Angelicy a následne promofotiek síce neboli celkom presvedčivé, lebo Jack tam vyzeral troška divne a mrzuto. Angelica bola v celku dobrá. Avšak v tomto prípade bol výsledný produkt oveľa lepší než prototypy. Práve preto som po nich veľmi túžila. Samozrejme dostupní boli len v Amerike. V Anglicku som ich nezohnala, no našťastie moji rodičia sa rozhodli ísť na výlet do Ameriky, takže títo dvaja ku mne docestovali spoza veľkej mláky.

Čo sa týka bábik samotných, tak tváre majú nádherné. Jack dostal vlastnú tvár a Angelica tvár Lara, ktorá sa perfektne podobá. Oblečenie je tiež fajn, no viac som spokojná s Angelicou než s Jackom, lebo ten je značne ochudobnený od jeho rôznych čačiek. Tiež nemá klobúk, či kabát (ten mohli dať aj Angelice). Je mi ale celkom ľúto, že dodatočne neurobili aj Keiru Knightley ako Elizabeth, či Orlanda Blooma ako Willa…

Kapitán Jack Sparrow

Jack je sám o sebe úžasný a dneska je to veľmi žiadaný a nedostatkový tovar. Každý, kto zaváhal s jeho kúpou na začiatku, dnes plače, lebo jeho cena sa od vtedy zniekoľkonásobila. Aj napriek tomu nadšeniu mi trocha vadilo, že Jack bol dosť ochudobnený o to všetko čo mal Jack vo filme. Chýba mu veľa doplnkov na hlave, niektoré doplnky v odeve, rovnako ako aj pištole, klobúk, kompas, či kabát. Na veste mu chýbajú gombíky a vrecká. Čo sa mi ale páči, že pracky na opasku a bandaliéri sa zhodujú s originálom a aj meč je urobený podľa originálu. Mínusom je aj spôsob ako je jeho oblečenie ušité – košeľa i nohavice tvoria jeden kus.

A Jack po vylepšení – dorobené vlasy s doplnkami podľa predlohy. Z fima som vyrobila aj kompas a zbrane.

Angelica

Angelica je dcérou Čiernofúza a hrá ju Penelope Cruz. Angelica má na rozdiel od Jacka svoj odev celkom dobrý. Je pravda, že ona nebola až taká „vyčačkaná“ ako on. Páči sa mi ako vymysleli jej košeľu a tiež že pracka na opasku a bandaliéri je zhodná s originálom, rovnako ako aj meč. Jediné čo mi pripadá troška divne sú tie čižmy – ktoré sú vlastne z dvoch častí, pretože na normálnej kotníkovej čižme je návlek a spolu to má pôsobiť ako vysoká čižma. Na klobúku mi chýba pero a tiež by sa jej zišiel kabát.

Angelike som pridala pero na klobúk.

Spoločné fotky pred úpravou

Po úprave

Môže sa Vám ešte páčiť...

2 komentáre

  1. La Micha píše:

    Tohoto panáčka obdivuji už celé roky.Lituji,že jsem si ho nekoupila ještě v začátcích,dnes je předražený jako již většina panenek.Je boží a tiše závidím,krásné fotky.

    • HXM píše:

      Ďakujem. Pre mňa je to najlepší ken akého Mattel vyrobil. Som rada, že som ho získala hneď ako vyšiel. Viem že dneska je to už takmer nemožné… Ak človek nekradne… 😀

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.