Piráti Karibiku

Piráti boli mojou vášňou od malička a od kedy prišiel do kín film Piráti Karibiku s Johnnym Deppom absolútne som týmto filmom prepadla. Bolo tak vcelku logické, že po Hviezdnych vojnách sa vrhnem na nejaké šaty i z týchto filmov. Dokonca podľa pirátov som ušila vôbec prvé šaty inšpirované nejakým filmom a to pre figurínu podľa ktorej sa kreslia postavy :D.

Modelkou sa znova stala bábika MyScene. Vtedy moja obľúbená ryšavá Chelsea. Na Elizabeth Swann sa síce nepodobá vôbec, ani len vlasmi, ale inak jej to oblečenie pristane. Ušila som jej oblečenie ktoré nosila Liz ako pirátka. Nikdy som sa nedostala k ušitiu jej honosných rób. Jedny šaty som ušila aj podľa čarodejnice Tie Dalmy, tam už robila modelku viac hodiaca sa MyScenka Westley.

Rok v zátvorke je vždy rokom kedy som šaty ušila.

Piráti Karibiku – Kliatba Čiernej perly – kapitán Jack (2004 alebo 2005)

Tento panák síce neslúži na odievanie ale mne to nedalo a proste som musela… A vtedy posadnutá Jackom som sa rozhodla ho zaodieť za piráta… Neskôr som mu dala okolo krku i španielske mince :D.

Piráti Karibiku – Truhlica mŕtveho muža – Pirátka z Tortugy (2006)

V druhej časti Pirátov sa Elizabeth v snahe zachrániť Willa a svojho otca vydá do Tortugy hľadať Jacka. Ako žena by bola samozrejme nápadná a tak sa prezlečie za mladého piráta. Je to vcelku podarený model, na to že to boli moje začiatky. Dokonca som jej vyrobila i meč…

Piráti Karibiku – Na konci sveta – Kráľ Pirátov (2007)

Za ďalší odev z pirátov som si vybrala ani náhodou nie náročné šaty Elizabeth, ktoré mala na sebe v tretej časti, kedy sa stala vďaka Jackovi Kráľom pirátov. Je oblečená v akomsi čínskom brnení. V čínskom preto, lebo potom ako bol pirátsky kapitán Sao Feng – lord Juhočínskeho mora zabitý, prenechal svoj post práve Elizabeth. Vrchný kabát som vyšila ručne podľa originálnej predlohy. Olemovaná je kúpenou lemovkou. Vrchné brnenie je vyrobene z pravej jelenice, ktorú som ofarbila v čiernom tuši. Kovové časti sú vyrobené z plechovky od piva, ktorú som načmudila nad sviečkou. Ozdoba na páse je starý gombík.

Piráti Karibiku – Na konci sveta – Čínska princezná (2007)

Tretie šaty, ktoré som podľa Elizabeth ušila bol čínsky odev, v ktorom bola oblečená predtým ako sa stala Kráľom pirátov. Obliekol ju do nich pirátsky kapitán Sao Feng, ktorý si myslel, že práve ona je ľudská podoba morskej bohyne Calypso – láska Davyho Jonesa. Bola tak akýmsi hosťom a zároveň väzňom. Tieto šaty sa mi veľmi páčili. A preto bolo samozrejmé, že mi budú v hlave vŕtať kým ich neušijem. Na vrchnú blúzu som mala veľmi obmedzený kus látky a tak to bolo o tom, že sa nesmiem pomýliť… Samozrejme, že som si ju potom uškvarila žehličkou… Takže je kratšia než som chcela. Ako väčšina čínskych odevov i toto bolo zdobené bohatou výšivkou, no po vyšití vzoru na nohaviciach, opasku a spodnej časti blúzky som to vzdala… Vrchná vesta je ušitá z pravej jelenice, ktorú som najprv tušom nafarbila na modro a potom som čiernym tušom na nej nakreslila vzory. Následne dozdobila a vyšila. Nesmela chýbať ani bohato vyšívaná ozdoba na hlavu.

Piráti Karibiku – Truhlica mŕtveho muža + Na konci sveta – Tia Dalma (2007)

Tia Dalma bola zaujímavou a záhadnou postavou až do konca. Mala zaujímavý odev, ktorý bol pre mňa výzvou aspoň napodobniť. V podstate ide o typické šaty tej doby, no vo veľmi dotrhanej podobe. Našťastie sa na internete nachádza veľa detailných fotiek takže som to dokázala nejako ušiť a napodobniť tak ich ducha… V mojom prevedení nie sú samozrejme také špinavé… 😀

Piráti Karibiku – Na konci sveta – Pirátka Elizabeth (2008)

Na začiatku tretej časti pirátov, kedy sa celá partia rozhodne vymaniť Jacka z útrob Krakena – a väzenia Davyho Jonesa, je Elizabeth oblečená do jednoduchého odevu. Myslím, že to má na sebe až kým sa nedostane k Sao Fengovi. Je vyrobený z tričkoviny a vrchná vesta je znova nafarbená pravá jelenica. Tento krát som jej dokonca ušila i topánky…

P.S.: Všetky fotky sú ešte staré, nekvalitné. Dúfam, že sa mi raz podarí priviesť k životu Barbie podobnú Elizabeth, ktorá sa potom stane modelkou na ktorej to znova všetko nafotím a možno konečne ušijem i nejaké tie jej šaty….

Môže sa Vám ešte páčiť...

1 odpoveď

  1. Aneh Franzen píše:

    Krásne!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.