Sweeney Todd – Mrs. Lovett – Čierno-ružové luxusné šaty – 2011

Ako štvrté šaty pani Lovett z filmu Sweeney Todd som si vybrala jej najzložitejšiu róbu, ktorá je celá zdobená korálikmi a kamienkami. Pani Lovett si ju zaobstarala v čase, keď im už spoločný biznis so Sweeneym krásne vynášal….

Zložité šaty ma fascinujú a tak je to pre mňa vždy výzva ich zrealizovať. Tieto šaty sú pre mňa vôbec najkrajšie zo všetkých a Helena má v nich mnoho krásnych promofotiek. Takže vrchná časť sa dá krásne zmapovať.

Predhovor k šatám Pani Lovett si môžete prečítať v prvom príspevku.

V základe sú tieto šaty strihovo totožné s tými predošlými – svadobnými. Vrchný korzet som ušila tak ako v prípade nich s plátnovým podkladom, na ktorý som postupne prišívala jednotlivé diely korzetu, nakoniec rukávy, lem a samotnú výzdobu. Korzet ja vzadu na šnurovanie.

Sukňa bola troška problém, pretože ju tvoria ružovo-čierne pruhy a takúto látku som ja nemala. To som však rýchlo vyriešila tak, že som zošila pruhy látok ružovej a čiernej. A na vrch potom ide ešte šifón ktorý tomu dodáva celkovo krásny efekt. Doplnkom sú ozdoby zo šnúrok, kamienkov a korálikov. Samotná šifónová sukňa mala mať ešte kruhovú výzdobu na spodu sukne, no vtedy som na to ešte vhodný materiál nemala a aj keď som ho neskôr zohnala nejako som sa k tomu dokončeniu doteraz nedostala… Pravdou je, že tento detail si ani nikto vo filme veľmi všimnúť nemusí… No ja som perfekcionalista tak ma to občas derie to konečne dorobiť :D.

Inšpirácia
Moja kreácia

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.