Barbie – Rozprávkové princezné

Vzhľadom na to, že mám týchto playline bábik Barbie z druhej ruky veľmi veľkú hromadu a je nemožné znova urobiť každej osobitý príspevok, rozhodla som sa ich kulminovať tematicky do jedného. V tomto príspevku tak budú všetky Barbie, ktoré sú rozprávkové, väčšinou z Barbie rozprávkových filmov.


Barbie ako Rapunzel – 2002

Barbie Popoluška -2003

Barbie Swan Lake
Odette – 2003

Barbie Odette
Tea Party – 2004

Barbie Fairy Tale
Collection Nutcracker – 2004

Barbie : Princezná
a krajčírka : Erika – 2004

Barbie Bride Cinderella
and Prince – 2005

Barbie a Kúzlo Pegasa
Annika – 2005

Barbie a Kúzlo Pegasa
Princ Aidan – 2005

Barbie Karnevalová
princezná Ruženka – 2006

Barbie Karnevalová
princezná Ruženka – 2006

Barbie Karnevalová
princezná Ruženka – 2006

Barbie Karnevalová
princezná na hrášku – 2006

Rapunzel’s Wedding
princ Stefan – 2006

Barbie 12 tancujúcich
princezien : Courtney – 2006

Barbie 12 tancujúcich
princezien : Fallon – 2006

Barbie 12 tancujúcich
princezien : Delia – 2006

Sparkle Princess Cinderella – 2007

Barbie z Luskáčika : Clara- 2008

Barbie a Diamantový zámok:
Alexa – 2008

Barbie Princess and the Pauper Tea Party : Erika – 2008

Barbie Diamond Castle : Liana – 2008

Barbie A Fashion Fairytale Ken – 2010

Barbie a 3 mušketierky : Corinne – 2010

Barbie Fashion Fairytale : Alecia – 2010

Barbie in a Mermaid tale 2 : Merliah – 2010

Barbie Princess and Popstar : Liam – 2012

Barbie Dreamtopia – 2019
Barbie ako Rapunzel – 2002

Barbie Rapunzel som dostala deviatej várke bábik od tety v roku 2012. Je to Barbie s tvárou Generation Girl a je z rozprávky Barbie ako Rapunzel. Je zaujímavá tým, že má v hlave a v chrbte dieru a pomocou šnúrky, ktorá sa zaťahuje na chrbte sa dá regulovať dĺžka prameňa vlasov. Mám dokonca aj jej originál oblečenie, ktoré som dostala v predchádzajúcich várkach s bábikami. V tejto som dostala rovno dve Rapunzel, druhá však nemala ťahací prameň a časom som ju predala. Vlásky mala dosť zachlpené, no nakoniec ich stačilo iba umyť a rozčesať.

Barbie Popoluška -2003

Barbie Popolušku som dostala v siedmej várke bábik od tety v roku 2012. Je to Barbie s klasickým typom tváre Generation Girl, no nie je blond ale má krásne jahodové vlasy :-).
Vlásky má krásne zachovalé a mala na sebe aj veľmi pekné oblečenie originál Barbie z rady Fashion Avenue.

Barbie Swan Lake Odette – 2003

Túto krásnu Barbie som dostala v siedmej várke bábik od tety. Je to Barbie s klasickým typom tváre Generation Girl no je nádherná. Našla som ju v katalógu, hoci som ju tam prvýkrát prehliadla, keďže je tam iba taký malinký obrázok. Je nádherná, má svoje oblečenie a aj náhrdelník, topánku mala len jednu. Koruna a krídla chýbajú. Táto podľa všetkého nelietala tak ako motýlikova Barbie, ale podľa obrázkov, ktoré som našla jej tie krídla svietili – má v chrbte baterky.
Bola v úžasnom stave, síce na tvári bola nejaká biela gebuzina, ale po umytí už bola fit, vlásky som jej len umyla balzamom a rozčesala. Je to nádherná labutia princezná Odette.

Barbie Odette Tea Party – 2004

Odettu som dostala v deviatej várke bábik od tety. Je to Barbie s tvárou Generation Girl a je to jednoduchšia verzia Odetty z rozprávky Barbie a Labudie jazero. Z tejto rozprávky už mám aj Odettu v prvej verzii.
Vlásky stačilo iba umyť a rozčesať.

Barbie Fairy Tale Collection Nutcracker – 2004

Krásnu asi víliu Barbie inšpirovanú Luskáčikom som dostala v 19. várke bábik od tety. Je nádherná a vo veľmi dobrom stave.

Barbie Princezná a krajčírka – Erika – 2004

Eriku som dostala už v deviatej várke bábik od tety. Má tvár Generation gril a je to veľmi pekná predstaviteľka tejto tváre a konečne s dlhými vlasmi. Dala som jej oblečenie z predošlých nádielok. Tiež som po vyzlečení zistila, že môže spievať pesničku z toho filmu, len má vybité baterky. Vlásky mala v celkom dobrom stave, stačilo ich iba umyť a učesať.

Barbie Bride Cinderella and Prince – 2005


Táto Barbie Popoluška je veľmi pekná a našťastie jej veľa netrebalo aby sa znova prejavila v celej kráse. Dostala som ju spolu v 17. várke bábik.

Barbie a Kúzlo Pegasa – Annika – 2005

Princeznú Anniku som dostala dokopy myslím až trikrát… Nakoniec som si nechala tú ktorá sa mi páčila najviac a ostatné šli ďalej. Táto by mala byť prvá zo 4.várky bábik od tety. Vlasy mala v dobrom stave, takže ich stačilo iba umyť balzamom a rozčesať.

Barbie a Kúzlo Pegasa – Princ Aidan – 2005

K Annike sa mi pritrafil aj jej princ Aidan. Celkovo dvakrát. Jedného som darovala. Tento je druhý z 29.várky od tety . Má na rozdiel od prvého aj svoj opasok.

Barbie Karnevalová princezná Ruženka – 2006

Karnevalových princezien Ruženiek sa mi nakopilo pomerne veľa. Celkovo ich mám tri. Neposúvala som ich ďalej, pretože svetlé telo je dosť vzácne a tak sa mi hodili na prípadne pretelenia… Prvá sa ku mne dostala vo štvrtej várke bábik, druhá v 17. várke – tá mala i svoje šaty a tretiu v 28. várke bábik od tety – tá má ale ostrihané vlasy.

Barbie Karnevalová princezná na hrášku – 2006

Princezná na hrášku je nádherná bábika s tvárou Mackie a beriem ju ako jeden z klenotov, ktoré mi teta zohnala. Je z 23. várky bábik od nej. Jej tvár na mňa pôsobí až porcelánovo. Je veľmi pekná. Má krásne vlasy, a podarilo sa mi tiež celkom obnoviť i jej kučery. Obliekla som ju do gréckeho oblečenia… akosi sa mi míňa oblečenie, pri toľkých kočkách. 😀

Rapunzel’s Wedding – princ Stefan – 2006

Princa Stefana som dostala v 20. várke bábik od tety. Je to veľmi pekný ken, hoci pôsobí viac ako teenager.

Barbie a 12 tancujúcich princezien – Courtney 2006

Courtney je bábika z rozprávky Barbie a 12 tancujúcich princezien, z ktorých mám i princezné Deliu, Fallon a Janessu. V tejto rozprávke boli skvelé bábiky, kde každá zo sestier mala inú tvár… Škoda len , že Courtney má ostrihanú ofinu. síce by som to ľahko opravila, ale nejako sa doteraz nestalo…. A ako inak je to úlovok od tety z 19. várky bábik.

Barbie a 12 tancujúcich princezien – Fallon 2006

Fallon som dostala v deviatej várke bábik od tety. Má tvár Lara a je to veľmi pekná bábika. Prišla oblečená v oblečení od Esmeraldy. Ako som zistila, podľa nekĺbového tela (čo sa týka rúk, nemá kĺby v lakťoch), patrí do setu s troma bábikami – Fallon, Delia a Edeline. Z toho setu mám aj Deliu a jedna z ďalších Barbie bola oblečená v oblečení od Edelin..
Vlásky mala v celkom dobrom stave, stačilo ich iba umyť a učesať.

Barbie a 12 tancujúcich princezien – Delia 2006

Deliu som dostala spolus s Fallon v deviatej várke bábik od tety. Delia má tvár Summer a je to veľmi pekná bábika. Podľa nekĺbového tela (čo sa týka rúk, nemá kĺby v ľakťoch), patrí do rovnakého setu s troma bábikami ako Fallon. Aj ona mala vlásky v celkom dobrom stave, stačilo ich iba umyť a učesať.

Barbie Sparkle princess Cinderella Balerina – 2007

Baletku Popolušku mám z 22. várky bábik od tety. Je to tzv. hobitka – má malé telo.

Barbie z Luskáčika princezná Clara baletka – 2008

Túto Barbie som dostala už v ôsmej várke bábik od tety. Má aj svoje originál oblečenie. Nie som si istá či sú z tej istej kolekcie ako tá pred ňou…. Ale vyzerajú podobne.

Barbie a Diamantový zámok : Alexa – 2008

Túto Barbie som dostala v 14-tej várke bábik od tety. Je to krásna Alexa s tvárou Summer z rozprávky Barbie a Diamantový zámok. Vydáva rôzne zvuky a spieva (po nemecky, keďže je to Rakúšanka). Má krásne zachovalé vlasy. Troška nechápem prečo má taký sklon rúk… Asi mala tancovať. 🙂

Barbie Princess and the Pauper Tea Party : Erika – 2008

Eriku z rozprávku Princezná a krajčírku som dostala pred dvoma rokmi vo veľkej 44. várke bábik od tety. Mala pri sebe i svoje šaty no sú vo veľmi zlom stave, tak som jej ich ani neobliekala, a i ona samotná je troška zúbožená. Je to škoda, lebo brunety s touto tvárou sú u mňa vcelku vzácne.

Barbie Diamond Castle : Liana – 2008

Liana je z tej istej 44. bandy ako Erika hore. Je to zaujímavá bábika ktorej sa otočením zadného kolíka pretočí sukňa na druhú stranu pričom vydáva i čarovné zvuky. Je celkom zaujímavé, že má oblečenie látkové a nie je jej vrchná časť vylisovaná z plastu. Je to inak zaujímavé lebo to nevie ani vyzliecť. Jedna vada na jej kráse je, že má príšerne mastné vlasy. Ale veľmi jej to nemôžem umyť, kvôli zvukom a mechanizmom….

Barbie A Fashion Fairytale Ken – 2010

Tohto fešného Kena ešte aj s pôvodným oblečením som dostala od tety v 14. várke bábik. Je to veľmi pekný vlasatý zástupca tejto tváre. Predstavuje princa z tejto Barbie rozprávky a dokonca mu z pôvodného oblečenia chýba len sako a topánky. Okrem tela je jediný jeho mínus, že má dosť mastné vlasy… U takto krátkych vlasov to našťastie až tak neprekáža.

Barbie a 3 mušketierky : Corinne – 2010

Mušketierku Barbie mám od tety z 22. veľkej bandy.

Barbie Fashion Fairytale : Alecia – 2010

Táto Barbie bude z tej istej rozprávky ako hore spomínaný Ken. Je akurát dosť zle ostrihaná a má nejakú divnú maľbu. Na promofotkách vyzerá oveľa lepšie… Dostala som ju pred dvoma rokmi v 45. várke bábik od tety.

Barbie in a Mermaid tale 2 : Merliah – 2010

Túto zaujímavú Barbie surfistku a zároveň morskú pannu som dostala v 46. veľkej várke bábik od tety. Surf a chvost, ktoré mala pôvodne boli vlastne jeden kus… Rozprávku nepoznám, takže netuším prečo toto spojenie. A čo mi príde úplne nelogické, prečo keď má super ohybné nohy, nemá kĺbové ruky.. 😀

Barbie Princess and Popstar : Liam – 2012

Tento fešný princ vo svojom kompletnom oblečení je veľkej 44. bandy bábik od tety.

Barbie Dreamtopia – 2019

Túto Barbie som si kúpila pred rokom ja sama a už má na tejto stránke svoj článok.

Môže sa Vám ešte páčiť...

5 komentárov

 1. Nikky píše:

  To sú nádherné bábiky. Oddettu som mala tiež a áno, svietia jej krídla 🙂 Tiež mám princezné z 12 tancujúcich princezien a ešte Raylu z Kúzla pegasov. Inak sa mi nejako vyhýbajú alebo skôr ja im 😀

 2. Mary píše:

  Po pozretí celého tohto článku mi hneď napadlo, že aké to boli krásne časy, keď Mattel vyrábal také krásne playline bábiky. Dokonca i Ken mal pred 10 rokmi i reálne vlasy.:-D
  Luskáčik, Princezná a krajčírka, Odetta, proste samé nádherné kúsky. Teta je šikuľka. Opäť ma zaujali ďalšie Stardoll šaty, tentokrát leské tmavofialové. Ja mám veľmi rada módu od Stardoll bábik Barbie.:-)

  • HXM píše:

   áno, kedysi boli tie „hracie“ barbie také krásne, s krásnymi šatami…. a vlasami… tá katastrofa čo nastala potom… je strašná..

 3. Katarina DURJAK píše:

  No toto!Rozprávka pre malých aj veľkých.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.