Jim Moriarty – Signature Edition – Big Chief Studios – 2016


Zistila som, že mi tu zo Sherlockovskej partie chýba hlavný kriminálnik – Moriarty. Ktorý sa v mojich fotopríbehoch objavuje len občas, ako nejaký prízrak. 😀

Takže teraz si pripomenieme jeho príbeh.

Keď sa po Sherlockovi a Johnovi chystalo Big Chief Studio vydať i Moriartyho, nepomýšľala som na to, že si ho kúpim. Lenže to som nemyslela predtým ani s Johnom. A tak ako u Johna, nakoniec i u Moriartyho som si v roku 2018 povedala, že veď nakoniec by to nebolo také zlé ho mať do zbierky a mať ich všetkých… Tak ako John pred ním, bol aj Moriarty lacnejší oproti uvádzacej cene a dokonca takisto s autogramom vyšiel narovnako ako verzia bez. Tak som samozrejme vzala aj Moriartyho s autogramom Andrewa Scotta, ktorý ho hrá.

V čase keď bol Moriarty v procese výroby mal na prome úplne inú maľbu, kde vyzeral veľmi dobre – tieto fotky sú aj na krabici. Potom sa neviem prečo rozhodli, ho dať úplne premaľovať a to dopadlo tak, že vyzerá divne – ako mŕtvola, i preto si v mojich príbehoch so Sherlockom robím srandu, že je mŕtvola… Je to škoda, lebo pôvodná maľba bola veľmi výstižná…

Moriarty

Keď dorazil prekvapili ma dve veci. Jedna milo – úroveň oblečenia bola ešte lepšia než u Sherlocka. Moriarty má krásny oblek. Mal by to byť ten oblek zo seriálu, ktorý mal mať od Vivien Westwood. Škoda, že je Moriarty od Sherlocka menší, hodil by sa i jemu… Na druhu stranu ma veľmi sklamalo nekvalitné vypracovanie tela. U Sherlocka som bola nadšená jeho rukami, ktoré vyzerali ako živé a jeho telo. Aj keď vyzerá hrozne bolo aspoň z kvalitného plastu. To Moriartyho telo je z nekvalitného plastu a úplne inej farby a na mnohých častiach sú neodrezané časti. Takisto mám problém ho posadiť a nedokáže ohýbať nohy ako Sherlock. Jeho ruky vyzerajú ako nepodarené odliatky a sú z iného – tvrdšieho materiálu než tie čo majú Sherlock a John. Tieto detaily môžete vidieť na posledných fotkách.

Takisto si myslím, že mohol mať viac doplnkov. Pri sebe má ako každý mobil, potom zbraň, jablko IOU, vreckový nôž a Sherlockovu šálku z ktorej pil čaj u neho doma. ako pozadie má vlastne záber, ktorý je skôr známy pre Sherlocka z tretej série.

Moriarty je limitovaný na 300 kusov. Môj je 25.

Porovnanie tie, rúk a topánok.

Môže sa Vám ešte páčiť...

2 komentáre

  1. Mary píše:

    Napriek všetkým nedostatkom sú tieto bábiky veľmi realistické do tváre. 🙂
    Jeho outfit je vážne prepracovaný, presne kúsok do Tvojej Sherlock partie.
    Záporný hrdina Moriaty je plnohodnotným návštevníkom v rôznych Tvojich scénkach. 😀

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.